Ilustrativní foto.

Ilustrativní foto. | zdroj: odditycentral.com


Zvládli byste měsíc v úplné tmě? Muž se vsadil o 100 tisíc dolarů

TÉMATA: sázka | izolace | extrémy | pobyt ve tmě

user-avatar

Simona Knotková

17. 01. 2019 | 08:00

Drsný úkol s obří odměnou pro vítěze - tak na první pohled vypadala sázka, kterou mezi sebou uzavřela dvojice pokerových hráčů. Nakonec ale všechno skončilo jinak...

Australský pokerový hráč Rory Young vyzval svého mladšího kolegu Riche Alatiho k netradiční sázce. Pokud stráví třicet dní na samotce bez jediného paprsku světla, dostane od něho 100 tisíc dolarů (více jak 2,2 miliony korun). Pokud pobyt na stísněném prostoru nezvládne a ukončí ho dřív, majitelem obří sumy se pro změnu stane Young. Alati jeho nabídku přijal a za asistence právníka sepsali společně jedenáctistránkovou smlouvu.

"Podmínkou je pobyt v absolutní tmě, takže Rich nebude mít povolenou žádnou elektroniku, žádné zařízení, které vydává světlo, žádné drogy. Jinak má ale povoleno jakékoliv jídlo. Bude tam mít postel a sprchu s vanou. Bude tam i spoustu toaletních potřeb," nechal se slyšet Young.

Sázka odstartovala 21. listopadu, kdy byl Alati zavřen do malé koupelny v blíže neidentifikovaném domě v Las Vegas. Aby muž neměl žádný pojem o čase, jídlo mu bylo dodáváno v nepravidelných časových intervalech. Pravidelně také musel odevzdávat vzorky moči, aby měl Young jistotu, že mladý hráč potají nebere látky, které mu jeho pobyt zpříjemňují. Součástí izolace byl soukromý livestream, díky němuž rodina Alatiho i Young mohli kontrolovat, zda je muž v pořádku. Jak se ale později ukázalo, Alati byl ve skutečnosti až v příliš dobré psychické kondici…

"Když jsem mu naposledy přinesl jídlo, byl na tom snad ještě líp než před izolací. Podcenil jsem jeho mysl a odhodlání. Opravdu jsem si myslel, že vyhraju," vypověděl zklamaný Young.

Po dvacátém dni začal s Alatim vyjednávat o ukončení sázky. Za dřívější propuštění z izolace mu nabídl 25 tisíc dolarů. Alati to ale nakonec usmlouval na 62 400 dolarů (více jak 1,3 milionu). Protože oba hráči měli své sázky pojištěny, nakonec musel Young vítězi zaplatit "pouhých" 42 tisíc dolarů (936 tisíc korun). I tak se ale pro něj jednalo o citelnou ztrátu na to, že byl od začátku přesvědčen, že sázku vyhraje.

Young se nicméně nevzdává a s Huckleberrym Seedem, dalším profesionálním hráčem pokeru, plánuje novou sázku.

"Dlouhý příběh krátce, chce to udělat za milion dolarů, ale bylo by to za mnohem drsnějších podmínek. Nebyla by tam žádná postel a prvních 21 dní by dostával jen vodu, žádné jídlo. Celkem by byl zavřený 40 dní. Taky navrhl, že bych mu do koupelny mohl dát pár švábů," řekl do médií.

user-avatar

Simona Knotková

17. 01. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu