válkaČeskoslovenskoobjevy

Ztrápený muž spí už více než 16 let s ostatky své manželky

Ztrápený muž spí už více než 16 let s ostatky své manželky
Zdroj: odditycentral.com

Rčení "láska až za hrob" dostává v případě vietnamského muže úplně jiný rozměr. Ten totiž k nechuti svého okolí a rodiny skutečně žije po boku své mrtvé manželky.

Simona Knotkova 13. února 2020

Le Van se se svou manželkou oženil v roce 1975. Předtím se dvojice znala jen krátce; jednalo se především o sňatek, který domluvili rodiče obou mladých lidí. Jiskra mezi manželi ale nakonec přeskočila a dala vzniknout pevnému a láskyplnému vztahu, z něhož vzešlo sedm dětí. Rodinná idyla skončila v roce 2003, kdy žena zemřela. Pro Lea Vana tehdy nastaly krušné časy.

Celé dny a noci trávil na hřbitově vedle hrobu své manželky. V hlíně si chtěl dokonce vybudovat tunel, aby tak mohl spát přímo vedle ní. Situace byla po několika měsících tak neúnosná, že musely zasáhnout děti, které truchlícího muže násilím odvedly domů a zakázaly mu na hřbitov dále chodit. Le Van si i přesto našel způsob, jak být ke své zesnulé ženě blízko, jen nebyl úplně legální – jednoho dne se vkradl na hřbitov a její kosti ukradl.

Doma si je pak uložil do podomácku vyrobené figury, kterou namaloval a oblékl do ženina oblečení. Nyní vedle ní každý den spává a „stará“ se o ni. Nepomáhají ani domluvy potomků a stížnosti sousedů, kteří se ho od té doby štítí navštívit.

„Když byla moje žena ještě naživu, nikdy nenosila pěkné šaty, takže teď jí to musím všechno vynahrazovat. Oblečení jí měním dvakrát denně. Lidé si myslí, že jsem blázen, protože se starám o mrtvolu, ale já věřím tomu, že je tu se mnou. Vedle jejího mrtvého těla budu spát až do doby, dokud sám nezemřu,“ říká muž. Sám je poslední dva roky připoutaný k vozíčku, ale to mu nebrání v tom, aby ji každý den nalíčil a převlékl.

Místní autority se už několikrát pokusily zasáhnout, ovšem také bez úspěchu. „Van byl požádán, aby svou manželku znovu pohřbil, s čímž souhlasil. Za nějaký čas si ale lidé znovu stěžovali, že Van má ostatky pořád doma. Podnikli jsme, co se dalo, ale stále se nám tento incident nedaří vyřešit,“ sdělil už dříve Tran Trong Sanh z městské rady v Ha Lam.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu