válkaČeskoslovenskoobjevy

Ztracené auto se našlo po 22 letech díky Google Earth, uvnitř byla mrtvola

Ztracené auto se našlo po 22 letech díky Google Earth, uvnitř byla mrtvola
Zdroj: allthatisinteresting.com

William Earl Moldt byl viděn, jak odchází z nočního klubu a nasedá do auta. To je naposledy, co ho někdo viděl živého. O 22 let později bylo toto auto spatřeno potopené v rybníce na Floridě.

Tomáš Chalupa 28. února 2020

Zmizelý vůz byl Saturn SL. Je možné jej vidět pouze díky Google Earth, ze břehu přímo na místě vidět není, protože se nachází pod vodou. Nález vozidla je současně průlomem v dávném případu zmizení samotného Willama Earla Moldta.

V roce 1997 ho viděli nasedat do jeho vozu před nočním klubem a od té doby se po něm slehla zem. Podle svědků byl sám, nebyl opilý ani pod vlivem drog. O den později rodina nahlásila jeho zmizení. Policie zahájila pátrání, které po 22 let nepřineslo naprosto žádné výsledky.

Ke spatření automobilu pomocí Google Earth došlo naprostou náhodou. U rybníka se nachází dům, a jeho bývalý majitel si jej prohlížel v tomto programu, když si všiml, že v rybníce je zřejmě potopené auto. Kontaktoval proto nového majitele domu, aby potvrdil, že se vozidlo nachází skutečně pod hladinou. Muž vyslal nad jezero dron s kamerou a uvedl, že pod hladinou je skutečně automobil. Následně vše ohlásil šerifovi v Palm Beach.

Policie posléze uvedla, že vozidlo vyzvedla a uvnitř bylo nalezeno tělo Williama Moldta. Vozidlo bylo v programu Google Earth vidět od roku 2007, ale nikdo zřejmě neměl potřebu se na rybník detailně podívat. Vyšetřovatelé se nyní budou snažit zjistit, proč Moldt i se svým autem skončil v rybníce. Po 22 letech to ale budou mít zřejmě velmi těžké.

Další články

Zavří­t reklamu