válkaČeskoslovenskoobjevy

Zpívající muž s Alzheimerem se stal hitem YouTube. Díky videu podepsal i nahrávací smlouvu

Osmdesátiletému Tedu McDermottovi byla v roce 2013 diagnostikována Alzheimerova choroba. Zatímco mu dělá někdy potíže rozeznat tváře svých blízkých, množství textů skladeb si ale stále pamatuje. A právě díky jeho vášni si ho všiml i zbytek světa.

Simona Knotkova 21. dubna 2017

Za všechno může video, které na YouTube publikoval Tedův syn Simon. Na způsob pořadu Carpool Karaoke v něm oba muži přezpívávají anglickou verzi italské skladby Quando Quando Quando. Video se stalo velkým virálem a do dnešních dnů má přes tři miliony zhlédnutí. Jenom u lajků ale nezůstalo.

Dvojici se především podařilo vybrat přes neuvěřitelné tři miliony korun pro nadaci Alzheimer’s Society. Ted poté získal nahrávací smlouvu s Decca Records a ve slavném Abbey Road Studiu nahrál desku s kapelou Guy Barker Big Band.

„Tohle je splněný sen nejenom pro mého tátu, ale i pro celou rodinu. V posledních letech jsme zažili několik hodně těžkých chvil, hlavně máma. Když jsme mu k osmdesátým narozeninám připravili oslavu, mysleli jsme, že je to naposledy, co před lidmi zpívá. Je proto úžasné, že má teď venku i singl! A taky je skvělé, že tak může pomoci dalším, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, a jejich rodinám,“ vypráví Simon.

Na virální senzaci se podívejte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu