válkaČeskoslovenskoobjevy

Zpěvačka Sia je už dva roky matkou. „Je to náročné,“ říká o adopci dvou teenagerů

Zpěvačka Sia je už dva roky matkou. „Je to náročné,“ říká o adopci dvou teenagerů
Zdroj: Wikimedia Commons, Kris Krug, CC BY-SA 2.0

V roce 2019 se australská zpěvačka Sia stala adoptivní matkou dvou osmnáctiletých chlapců, kteří byli už příliš staří pro pěstounskou péči. V televizním pořadu The Project se rozpovídala o tom, jaké těžkosti s sebou nová životní role nese.

Simona Knotkova 5. ledna 2021

Je to náročné, bolestné i obohacující. Neustále jim připomínám, že tu pro ně vždy budu, nikam neodejdu a že je miluju. Myslím, že je docela děsivé, když člověku, který si za svůj život prošel dvaceti osmi různými domy, řeknete: ‚Navždy tě budu milovat,'“ prozradila hudebnice ve virtuálním rozhovoru s moderátorkou Lisou Wilkinson.

Thumbnail # Herečka Emma Thompson dala šanci rwandskému uprchlíkovi. Dnes je z něj úspěšný mladý muž
Mohlo by Vás zajímat:

Herečka Emma Thompson dala šanci rwandskému uprchlíkovi. Dnes je z něj úspěšný mladý muž

K adopci přišla náhodou, když sledovala dokument HBO o dětech v pěstounské péči. Tam poprvé uviděla svého budoucího syna Dasaniho, který byl ve čtyřech letech svědkem vraždy své matky. Od té doby putoval z domova do domova a nikde se dlouho neuchytil. „Když jsem ho v televizi uviděla, pomyslela jsem si: ‚Cože? On nikoho nemá? Panebože. Najdu ho a budu jeho mámou.‘ A tak jsem to udělala,“ vzpomínala Sia na okamžik, který změnil její život, v rozhovoru s rádiovou stanicí SiriusXM. Kromě Dasaniho si osvojila také jeho stejně starého kamaráda.

O světlých i temných stránkách rodičovství se více rozpovídala už loni. Pro australskou edici magazínu Vogue kupříkladu řekla: „Je to jedna z nejlepších věcí, které jsem udělala, a taky jedna z těch nejtěžších, ale očividně jsem teď tolik přeplněná láskou, že bych to v budoucnu ještě určitě udělala, jen zatím ne v blízké době. Jako další v řadě bych si chtěla vzít do pěstounství kojence. Jejich matka bude třeba závislá na drogách, tak bych se o ně mohla starat do té doby, než se dá dohromady nebo až jim najdou adoptivní domov. Kdyby se mi to povedlo, cítila bych se jako nadčlověk.“

Thumbnail # Pěstoun si k sobě bere děti, které nikdo nechce. Jsou totiž smrtelně nemocné
Mohlo by Vás zajímat:

Pěstoun si k sobě bere děti, které nikdo nechce. Jsou totiž smrtelně nemocné

Jak uvedla v interview s InStyle, pěstounská péče v USA by potřebovala obnovu. „Celý systém je naprosto podfinancovaný a chybí mu lidé, kteří by dohlíželi na to, jak je o děti skutečně postaráno. Moje synové chtějí být součástí změny a já je hodlám plně podpořit. Většinu svých životů záviseli na lži a manipulaci, takže celý minulý rok byl o tom naučit je, jak být naprosto upřímný a žít v přítomném okamžiku bez užívání jakýchkoliv látek. Bylo v tom hodně smutku, hodně ztracené důvěry a hodně znovu nalezené důvěry. Ale věřím jim oběma. A jsem na ně pyšná, protože ušli už dlouhou cestu.“

Mimochodem – díky jednomu z mladíků je Sia babičkou dvojčat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu