válkaČeskoslovenskoobjevy

Zpátky do nesvobodného světa? V Německu vzniká zeď proti imigrantům

Zpátky do nesvobodného světa? V Německu vzniká zeď proti imigrantům
Zdroj: odditycentral.com

Zatímco Donald Trump chce postavit zeď na hranici s Mexikem, na předměstí Mnichova momentálně vzniká bariéra na ochranu před uprchlickými dětmi. Svou výškou má ještě převyšovat Berlínskou zeď.

Simona Knotkova 17. listopadu 2016

Když se obyvatelé mnichovského předměstí Neuperlach Sud dozvěděli, že do sousedního azylového centra bude umístěno sto šedesát uprchlických dětí, rozhodli se ihned jednat. Společně s místními zastupiteli si podali žádost o postavení čtyři metry dlouhé zdi, která by obývanou lokaci od imigrantů oddělila. Zdůvodněním požadavku byl strach z hluku a také z toho, že v místě následně klesnou ceny nemovitostí.

Soud této žádosti překvapivě vyhověl, a tak na místě nyní skutečně vyrůstá kamenná bariéra. Svou výškou bude ještě o čtyřicet centimetrů převyšovat nechvalně proslulou Berlínskou zeď.

Kamenná zeď v mnichovském předměstí vzbuzuje kontroverzi.

Kamenná zeď v mnichovském předměstí vzbuzuje kontroverzi.

Ne všichni jsou z nápadu nadšení. Místopředseda okresního výboru obvodu Ramersdorf-Perlach Guido Bucholtz zeď označil za „monstrum“ a celou výstavbu za „naprosté šílenství“, které bude jen zbytečně vyvolávat nenávistné nálady na druhé straně. Bariéra se příliš nelíbí ani některým obyvatelům. „Nežijeme přímo naproti zdi, ale i tak si myslím, že vypadá otřesně. Existovaly jiné možnosti. Mohli jsme použít třeba dřevo,“ míní Edgar Schultz.

Většina občanů se na vzhled ale neohlíží a je ráda, že s nimi imigranti nepřijdou do kontaktu.

Další články

Zavří­t reklamu