válkaČeskoslovenskoobjevy

Zoufalá žena chtěla skočit z 86. patra Empire State Building. Sebevražedný pokus přežila

Zoufalá žena chtěla skočit z 86. patra Empire State Building. Sebevražedný pokus přežila
Zdroj: allthatsinteresting.com

Štěstí v neštěstí měla na konci 70. let mladá žena z New Yorku. V zoufalosti se odhodlala ke skoku z Empire State Building, ale přežila.

Simona Knotkova 20. června 2019

Devětadvacetiletá Newyorčanka Elvita Adams byla v roce 1979 v koncích. Žila na podpoře, sama se starala o desetiletého syna a neměla na splácení nájmu. Bylo 2. prosince, když se odhodlala k radikálnímu řešení – dobrovolně odejde ze světa. Poslední minuty svého života měla strávit na Empire State Building, z jejíhož 86. patra se rozhodla skočit. Nebyla prvním ani posledním člověkem, který se ve chvíli největší beznaděje rozhodl zabít podobným způsobem. Její pokus o sebevraždu se do temné kroniky 381 metrů vysoké budovy zapsal ale vcelku kuriózním způsobem. Navzdory všem předpokladům ho totiž přežila.

Na vině byl nejspíše silný vítr, který toho večera vál. V největší rychlosti dosahoval až 61 km/hod. Adams přelezla plot na pozorovací vyhlídce a skočila. Silou větru se ale dostala jenom o patro níž, kde dopadla na okenní římsu. Její naříkání pak zaslechl člen ochranky Frank Clark, který jí z římsy pomohl do budovy. Se zlomenou pánvi žena následně skončila v nemocnici Bellevue.

Zde tvrdila, že si vlastně jenom chtěla pořádně „prohlédnout světla nočního města“. „Byla tak nádherná. Chtěla jsem na ně dosáhnout a dotknout se jich,“ řekla do místního tisku. Popsala i další události své (ne)šťastné nehody: „Pamatuju si jenom bolest. Byla tak velká, že jsem ani neměla strach. Nejsem si jistá, jestli mě vítr vrátil zpátky, nebo mě postrčil.“

Během hojení zlomenin byla pod bedlivým dohledem psychiatrů, kteří nakonec konstatovali, že její stav je uspokojivý. O jejím dalším osudu po opuštění nemocnice ale dochované prameny mlčí. Můžeme jen doufat, že se žena z nejhoršího nakonec vyhrabala a další roky pro ni už nebyly takovou mizérií.

Elvita Adams nebyla jediným člověkem z více než 30 zaznamenaných případů, kterým se skok podařilo přežít. K velmi podobnému incidentu došlo také v roce 2013. Stejně jako Adams také nejmenovaný muž dopadl z 86. patra o jedno níž.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu