válkaČeskoslovenskoobjevy

Zoofilie v Čechách není trestná! K sexuálnímu zneužívání zvířat však dochází

Zoofilie v Čechách není trestná! K sexuálnímu zneužívání zvířat však dochází
Zdroj: extra.cz

Láska ke zvířatům je věc sice chvályhodná, ale pokud se zvrhne v sexuální touhu, jedná se o deviaci, byť někteří psychiatři považují zoofilii za druh sexuální orientace. O tom, že v této problematice nepanuje mezi odborníky shoda, svědčí i rozdíly v trestním právu. V některých zemích se je zoofilie trestná, jinde, jako třeba v České republice, je dosud legální. Všeobecně se považuje za vzácnou sexuální úchylku, ale v kolika procentech skutečně postihuje populaci, nikdo neví.

Václav Pokorný 10. října 2017

Nejznámější případ zoofilie v Čechách se týká muže, který pracoval v družstevní slepičárně jako ošetřovatel drůbeže a při výkonu svého povolání zneužil desítky slepic. Psala se šedesátá léta minulého století a bývalý režim si s výtečníkem poradil dle tehdejších zákonů. Za razantní pronikání do slepičí kloaky, kdy došlo k usmrcení nosnic a tím k značné hospodářské škodě, byl družstevník odsouzen za poškozování majetku v socialistickém vlastnictví.

Zoofilové jsou přitahováni pouze určitými zvířecími druhy, často pouze jedním konkrétním.

Zoofilové jsou přitahováni pouze určitými zvířecími druhy, často pouze jedním konkrétním.

Spojeným královstvím nedávno otřásl případ, kdy žena se svými tři psy pořádala sexuální orgie. Čtyřiašedesátiletá Carol Bowditchová nejméně tři roky sexuálně zneužívala své psy – bernardýna, labradora a německého ovčáka. U soudu se hájila tím, že nevěděla, že se to nesmí. Soud její obžalobě uvěřil a ženě udělil jen podmínečný trest.

Policie přišla na ženu jen náhodou, když vyšetřovala muže, který měl organizovat odporné sexuální večírky. Majitelé na ně brali své psy, sledovali, jak s nimi ženy souloží, a pak s těmi samými ženami provozovali sex. Informace o těchto večírcích našli policisté na internetovém fóru a stopa je přivedla až ke Carol Bowditchové.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Když prohledali její byt, objevili DVD a USB disky, na kterých byly fotografie a filmy, jak si užívá se psy. „Když DVD byla analyzována, našly se na nich extrémní záběry. Byly na nich lidé, kteří měli pohlavní styk se psy, ale také záběry obžalované, jak se oddává takovýmto sexuálním praktikám,” uvedla podle listu Daily Mirror prokurátorka Victoria Roseová. Bylo to 8 minut a 59 vteřin dlouhé video, na kterém se paní Bowditchová oddávala vaginálnímu a orálnímu sexu s bernardýnem jménem Oscar. Když byla obžalovaná u výslechu, přiznala se, že měla pohlavní styk se psy. Prozradila, že ten probíhal několik let. “Údajně nevěděla, že je to ilegální,” dodala prokurátorka.

Trestný čin, nebo volná láska?

Ve Francii či Velké Británii za zoofilii hrozí vězení, do roku 2003 mohl být v Británii pachatel zoofilie dokonce odsouzen na doživotí. V současnosti hrozí pachateli dva roky vězení.

Zoofilie přestala být v Německu zločinem v roce 1969, v posledních letech se ale podle listu The Sun nebývale rozmohla a také roste počet webových stránek, které ji propagují. V zemi se dokonce objevily specializované farmy, jakési erotické zoo, kde mohou zvrhlíci znásilňovat všemožné druhy zvířat od koz po lamy. Vláda nedávno zakázala zákonem zneužívání zvířat k pohlavnímu styku a trestá kuplíře, kteří zvířata pro zvrhlíky pasou.

“Český trestní zákoník nepovažuje zoofilii za trestný čin ani ve svém novém znění. Snad by mohla být trestána jen podle paragrafu o týrání zvířat. Kdo ale týrání posoudí? Němá tvář obvykle neprozradí, zda je jí tato aktivita příjemná nebo ne,” zamýšlí se MUDr. Radim Uzel.

Japonský deskotisk z tvorby Utagawa Kunisada, "Osm psích hrdinů z domu Satomi", 1837

Japonský deskotisk z tvorby Utagawa Kunisada, „Osm psích hrdinů z domu Satomi“, 1837

Kde se v lidech bere tato deviace?

K sexuálnímu styku se zvířaty jsou náchylnější osoby dlouhodobě odloučené od společnosti, které mají obvykle i nižší intelektuální úroveň. K zoofilnímu chování mužů dochází nejčastěji na venkovských oblastech, kdežto v případě žen ve městech. U mužů se obvykle jedná o telata, oslíky nebo ovce, zatímco ženy preferují ryby jako živé vibrátory, prasata a především psy.

Podle psychiatrů je jedním z důvodů styku lidí se zvířetem hra mysli, protože v případě zvířat nemusejí lidé přemýšlet o tom, co chtějí, zatímco v případě lidí jsou tato sexuální potěšení komplikovanější. Psycholožka Hani Miletská, která je autorkou knihy „Understanding Bestiality & Zoophilia“, se zabývala rozdílem mezi zoofilií, která je o přitažlivosti a sexuální orientaci jedince, a sodomií, která preferuje použití zvířete jako formu masturbace. Zoofilie u žen je podle ní především způsobena sexuální a citovou frustrací, psychickou labilitou, fobií z mužů nebo neschopností citově se navázat na partnera.

Další články

Zavří­t reklamu