válkaČeskoslovenskoobjevy

„Znovu se už nevdám,“ říká Iman. David Bowie byl mužem jejího života

„Znovu se už nevdám,“ říká Iman. David Bowie byl mužem jejího života
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Láska mého života - tak mluví o svém třetím a posledním manželovi Davidu Bowiemu somálsko-americká modelka Iman. Po jeho smrti o dalším manželském svazku už nepřemýšlí.

Simona Knotkova 6. ledna 2021

Supermodelka Iman se stala hlavní tváří únorového vydání Harper’s Bazaar. V rozhovoru se řeč stočila i na jejího posledního manžela Davida Bowieho, který 10. ledna před pěti lety podlehl rakovině. Jak se Iman svěřila, náhradu si za něj nehledá. „David je v našich srdcích a myslích každý den. Byl mojí skutečnou láskou. Dcera se mě jednou zeptala, jestli se ještě někdy vdám, a já jí řekla, že nikdy. Pořád je tady. Pořád má své fanoušky, jeho hudba je pořád významná,“ sdělila pro magazín.

Thumbnail # Fascinující David Bowie: jeho život a hvězdná dráha v obrazech
Mohlo by Vás zajímat:

Fascinující David Bowie: jeho život a hvězdná dráha v obrazech

Život po boku jednoho z nejvlivnějších hudebníků historie, který bořil žánry a konvence, byl podle jejích slov překvapivě obyčejný. „Běžnější už být nemohl. Bylo to opravdu klasické každodenní manželství. David byl velmi zábavný, laskavý džentlmen. Všichni o něm mluví jako o futuristovi, ale takový vůbec nebyl. Nedal dopustit na svůj třídílný oblek. Byl to nádherný obyčejný život, a to na tom bylo to nejúžasnější. Mohli jsme žít v New Yorku, chodit pro dceru do školy, všude se proházet… Kéž bychom měli víc času.“

Po smrti manžela se Iman přesunula z víru velkoměsta do ústraní na venkově. Zde se věnuje například malbě, zálibě, kterou po hudebníkovi podělila i jejich společná dcera Alexandria (20).

Thumbnail # David Bowie překvapuje i po smrti. Podívejte se, co dělá vinyl Black Star pod slunečními paprsky
Mohlo by Vás zajímat:

David Bowie překvapuje i po smrti. Podívejte se, co dělá vinyl Black Star pod slunečními paprsky

Jsem městská holka, ale nyní si vážím venkova. Každý den chodím na procházky. Mám tu úžasný výhled na hory, který se mění každých pár minut. David maloval, moje dcera maluje, tak jsem to začala dělat taky. Naučila jsem se, že nemusím být v něčem dobrá, abych se tomu mohla věnovat. Prostě vybočte ze své cesty a udělejte to. Občas se tady cítím osamělá, ale díky Bohu jsem jeden z těch lidí, kteří si vystačí sami se sebou,“ vypráví.

I když loni oslavila půlkulatiny a pomalu se blíží k sedmdesátce, z přibývajících let nemá obavy: „Jsem Afričanka a my se stárnutí nebojíme. Je to výsada.“

Thumbnail # Vila Davida Bowieho je k pronajmutí. Podívejte se, v jakém luxusu rockový chameleon trávil dovolenou
Mohlo by Vás zajímat:

Vila Davida Bowieho je k pronajmutí. Podívejte se, v jakém luxusu rockový chameleon trávil dovolenou

V současné době spolupracuje s charitou Care. K humanitární práci ji přivedla její vlastní zkušenost. „Vím, jaké to je být uprchlíkem. Vím, jaké to je být imigrantem. Vím, jaké to je nebýt bílým. Vím, jaké to je nebýt mužem. Vím, jaké to je zvykat si na kulturu, která není vaše, a toužit po té rodné. Znám z první ruky břemena, která vám tyto reality mohou přinést. A díky požehnaným neziskovým organizacím jako je Care, které mi v prvních letech nabídly pomocnou ruku, vím, že mít na své straně advokáta znamená dostat příležitost a šanci,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu