30 let stará kauza Donaldu Trumpovi zatím na předvolebních preferencích neubrala, zvláště když se ho jeho exmanželka veřejně zastala.

30 let stará kauza Donaldu Trumpovi zatím na předvolebních preferencích neubrala, zvláště když se ho jeho exmanželka veřejně zastala. | zdroj: The Daily Beast


Znásilnil Donald Trump svoji exmanželku Ivanu? V manželství to není možné, tvrdí jeho právník

TÉMATA: ivana trump | donald trump | americké prezidentské volby

user-avatar

Blondie

10. 08. 2015 | 15:45

V souvislosti s kandidaturou multimiliardáře Donalda Trumpa na amerického prezidenta se v médiích opět oprášilo třicet let staré nařčení jeho exmanželky Ivany Trumpové z toho, že ji znásilnil. Trumpová své výroky později zmírnila a kandidaturu svého bývalého muže na prezidenta dokonce podpořila. To však nic nemění na faktu, že jejich manželství se rozpadlo vinou Trumpova „krutého a nelidského“ chování vůči své ženě. Ivaně Trumpové navíc nezbývá nic jiného, než o své zkušenosti na veřejnosti mlčet.

S obchodním magnátem Donaldem Trumpem se Ivana Zelníčková seznámila v roce 1976. Tou dobou již žila v Kanadě v emigraci a měla za sebou vztah s dvorním textařem Karla Gotta Jiřím Štaidlem, jenž ale ukončila jeho tragická autonehoda, a následné manželství s rakouským lyžařem Alfredem Winklmayerem, kterého si – jak později sama přiznala – vzala spíše z rozumu, jen aby mohla opustit socialistické Československo. Z Rakouska pak úspěšná česká lyžařka zamířila do Kanady za spolužákem ze školy, profesionálním lyžařem Jiřím Syrovátkem. Málem by si ho i vzala, kdy by ji modelingová agentura, pro kterou v té době pracovala jako modelka, nevyslala do New Yorku.

"Moderovala jsem v New Yorku módní přehlídku. Holky mě pak přemluvily, abych šla s nimi do restaurace. U stolu tam nikde nebylo místo, a tak jsme seděly na baru, což nemám ráda. No a někdo mi poklepal na rameno - což taky nemám ráda! - a povídá: Já jsem Donald Trump. Pojďte k mému stolu. Tak jsme se poznali,“ líčila své první setkání s mužem, jenž nyní aspiruje stát se příštím americkým prezidentem po Baracku Obamovi. Před seznámením s Donaldem Trumpem se Ivana Zelníčková živila modelingem.

Slovanská blondýna bohatého Američana, jehož prarodiče pocházeli z Německa, na první pohled okouzlila. „Lásku na první pohled jsem nikdy předtím nezažil. Nezastírám, že jsem mohl mít kteroukoli ženu, ale do Ivany jsem byl blázen hned, jak jsem ji spatřil. Byla tak nádherná, uchvacující, zosobnění elegance i ženství. Byla vše, po čem jsem toužil. A toužil jsem ji mít za každou cenu,“ vykládal Trump nadšeně před jejich svatbou v rozhovoru pro časopis People. Pořád jí volal do Montrealu, ať se k němu nastěhuje, létal za ní na víkendy. Ivana pak ráda dávala k dobru historku o tom, jak jeli spolu na hory s tím, že ji Donald naučí lyžovat. Když pak kolem něj suverénně prosvištěla na lyžích, nestačil zírat.

Vzali se ani ne za rok po svém seznámení. O pár měsíců později se jim narodil syn Donald a v průběhu dalších pěti let Ivana porodila další dvě děti: Ivanku a Erica. Trump si přál mít velkou rodinu. „Chci pět dětí jako měli mí rodiče, protože pak je šance, že jedno z nich bude jako já,“ nechal se slyšet. Údajně prý své ženě za každé dítě zaplatil 250 tisíc dolarů.  

 Trumpovi působili a vystupovali jako královská rodina.

Manželství s Trumpem vyneslo chudou Češku mezi nejbohatší americkou smetánku. Dostala přízvisko „princezna Ameriky“ a společně se svým mužem tvořili takzvaný zlatý pár. Žili spolu v padesátipokojovém apartmá ve třech nejvyšších poschodích mrakodrapu Trump Tower v New Yorku, ve 47pokojové vile v Greenwich a 170pokojovém sídle v Palm Beach. K dispozici měla Boeing 727 a vrtulník.

 Ivana Trumpová úspěšně řídila několik manželových podniků včetně newyorského hotelu Plaza a v roce 1990 byla hotelovou asociací zvolena hoteliérkou roku.

Koncem 80. let se však nad jejich manželstvím začaly zatahovat mraky. Ivana se totiž nespokojila s rolí milionářské manželky a zapojovala se čím dál více do manželových obchodních aktivit. „Ivana byla jako žralok. Krásný, ale chladný žralok. Byla velmi dobrým stratégem, skvělou obchodnicí, ale ženství se z ní vytrácelo. Měl jsem pocit, že je více muž než já. A tak jsem prostě potřeboval hřejivou náruč ženy. Skutečné ženy,“ vysvětloval Trump, proč jí začal zahýbat s modelkou a herečkou Marlou Maples. Nic netušící Ivaně v té době začal dělat peklo. Vyhrožoval jí rozvodem, jestli se nebude víc věnovat svým dětem, často ji kritizoval a ponižoval. Ivana se svěřila přátelům, že s ní Donald přestal spávat. Ve snaze zachránit jejich vztah, se Ivana Trumpová svěřila do rukou plastických chirurgů a nechala si tvář a tělo vylepšit tak, že ji pak její přátelé nepoznávali. Nepomohlo to. Trump jí dál zasypával svými invektivami: „Jak si něco takového můžeš vzít na sebe? Ty šaty jsou děsné.“ – "Moc odhaluješ výstřih.“ – „Kdo se má dotýkat těch umělých prsou?“

Když se její přítelkyně nahlas podivovaly, že si od něj takové chování nechá líbit, odpovídala jim, že ho hrozně miluje a že má Donald pravdu. Její právník Michael Kennedy popsal její manželství s Trumpem jako vztah věznitele a zajatce. Ivana měla podle něj mentalitu zajatce, který se nedokázal svému vězniteli bránit, ale naopak se s ním začala ztotožňovat. „Pokud jde o Donalda, je Ivana hluchá, němá a slepá,“ prohlásil.

Trpělivost však Trumpové  dojde, když odhalí manželovu nevěru s Marlou. Zažádá o rozvod, od roku 1990 žijí Trumpovi odděleně a v roce 1992 je jich manželství oficiálně rozvedeno na základě „krutého a nelidského zacházení Donalda Trumpa se svou ženou“. Ivana ve své výpovědi Trumpa obviní dokonce ze znásilnění.

Tento incident později texaský reportér Harry Hurt vylíčil ve své knize Lost Tycoon: The Many Lives od Donald J. Trump, vydané v roce 1993. Popisuje v ní, jak Trump po absolvování bolestivé plastické operace na odstranění pleše napadl svoji bývalou manželku. „Tvůj zasraný doktor mě zničil,“ řval na ni tenkrát. Pak jí zkroutil ruce za zády a začal ji rvát vlasy z hlavy, aby cítila stejnou bolest jako on. Posléze jí roztrhl šaty, rozepnul si poklopec a zastrčil do ní svůj penis. Šokovaná Ivana po tomto incidentu pak běžela nahoru, zamkla se do pokoje a celou noc proplakala. Podle Hurta se opakovaně svým přátelům svěřovala, že ji Trump znásilnil.Donald Trump svoji ženu opakovaně urážel, ponižoval a údajně i znásilnil.

Donald Trump všechna tato tvrzení označil za nepravdivá a Hurta označil za netalentovaného, žárlivého a pomstychtivého pisálka. Jeho právník Michael Cohen pak před pár dny šokoval veřejnost, když prohlásil, že nelze znásilnit vlastní ženu. Novinářům z deníku The Daily Beast navíc vyhrožoval, že je za zveřejnění článku požene k soudu a totálně jim zničí život.

Sama Ivana Trumpová po rozvodu své výroky zmírnila a ke zmíněné knize vydala komentář, v němž mimo jiné napsala: „Jako žena jsem se cítila zneuctěná, protože jsem postrádala lásku a něhu, kterou mi před tím manžel běžně vyjadřoval. Mluvila jsem o tom jako o znásilnění, ale nechci, aby má slova byla chápána v doslovném nebo trestném slova smyslu.“

Nutno dodat, že při uzavírání rozvodu se Ivana Trumpová zavázala slibem mlčení, že nebude o jejich manželství mluvit bez Trumpova svolení. Záznamy z rozvodového řízení nejsou ve státě New York veřejně přístupné, ale některé z právních dokumentů týkajících se jejich sporu ohledně předmanželské smlouvy jsou k dispozici a v jednom z nich Ivanin právník tvrdí, že tři roky před rozvodem Donald Trump svoji ženu čím dál více verbálně napadal a ponižoval, aby dosáhl toho, že vyhoví jeho požadavkům a přáním.Ivana tvrdí, že jsou s Donaldem velmi dobrými přáteli.

Dnes však Ivana Trumpová stojí na straně svého bývalého muže a plně podporuje jeho kandidaturu na prezidenta. Historku o svém znásilnění dnes označuje za neopodstatněnou. „Donald a já jsme nejlepšími přáteli, společně jsme vychovali tři děti, které milujeme a na které jsme velmi hrdí. Necítím k němu nic jiného než lásku a přeji mu hodně štěstí v kampani. Myslím, že by byl skvělým prezidentem,“ řekla pro CNN.

Bohužel však právě svou arogantností a slovní agresivitou si Donald Trump kazí svoje vyhlídky na vítězství v prezidentských volbách, ačkoliv mu dosavadní průzkumy veřejného mínění zatím přiznávají jasné vedení mezi republikánskými kandidáty. Kromě toho, že mexické imigranty označil za drogové dealery, kriminálníky a znásilňovatele, kvůli kterým slibuje postavit u hranic s Mexikem velkou zeď, šokoval v nedávné době také tím, že na adresu moderátorky Megyn Kellyové řekl, že byla na něj ostrá, protože zrovna menstruovala. Zajímalo ji totiž, zda bude Trump jako prezident pokračovat ve svém neuctivém přístupu k ženám, a připomněla mu jeho výroky o ženách jako o „tlustých prasatech“ a „povalečkách“. 


Ivana Trumpová (* 1949) je americká podnikatelka českého původu, pocházející ze Zlína. Závodně lyžovala a vystudovala tělocvik na Karlově univerzitě. Vdala se za bohatého Donalda Trumpa, kterému pomáhala s podnikáním. Po rozvodu založila tři společnosti a obchodovala s kosmetikou, módními doplňky a parfémy. Za minutu prý vydělá 14 milionů korun. Její majetek se odhaduje na několik desítek miliard. Svému exmanželovi začala konkurovat ve stavebnictví a po celém světě staví mrakodrapy. Je jedinou ženou, která vlastní licenci na výsostně mužský obor podnikání – provozování kasin.

 

user-avatar

Blondie

10. 08. 2015 | 15:45

Zavří­t reklamu