válkaČeskoslovenskoobjevy

Zmizení Tary Calico zůstává nevyřešeno, byla opravdu dívkou na děsivé fotografii?

Zmizení Tary Calico zůstává nevyřešeno, byla opravdu dívkou na děsivé fotografii?
Zdroj: allthatsinteresting.com

Tara Calico byla devatenáctiletá dívka, která se v roce 1988 ztratila při vyjížďce na kole. Dodnes se ji nepodařilo najít, nejsilnější stopou zůstává děsivá fotografie nalezená devět měsíců po jejím zmizení.

Tomáš Chalupa 6. června 2018

Tara si vyrazila na kole ráno 20. září roku 1988. Vyjela ze svého domu ve městečku Valencia v Novém Mexiku. Od té doby ji nikdo nespatřil. Když se Tara nevrátila v poledne, jak slíbila, rodina kontaktovala policii. Všichni se domnívali, že je někde v okolí. Jenže pár lidí vypovědělo, že dívku viděli a také bílý pick-up, který ji měl sledovat. To už bylo vážné.

Policistům se podařilo najít na zemi její walkman, který zřejmě upustila. Kolo ani dívku ale nenašli. Přes intenzivní pátrání se policii nedařilo zachytit žádné stopy. Až po devíti měsících se vynořil snímek, na kterém byla dívka a chlapec s páskami přes ústa. Policie a hlavně rodina Tary se domnívaly, že je na fotce jejich dcera. Matka to poznala podle jizvy, která byla vidět na snímku. Stejnou měla Tara, když jako malá utrpěla zranění při autonehodě. Policie vzala stopu velmi vážně, dokonce se snímek dostal do pořadu America Most Wanted, kde se policie obrací na veřejnost s žádostí o pomoc.

Tara Calico se narodila v roce 1969 a záhadně zmizela v roce 1988, dnes by jí bylo 49 let.

Tara Calico se narodila v roce 1969 a záhadně zmizela v roce 1988, dnes by jí bylo 49 let.

Snímek byl nalezen poblíž bílé dodávky Toyota na parkovišti ve městě Port. St. Joe. Ta ovšem na místě nebyla, když přijela policie. To by odpovídalo teorii, že dívka byla unesena lidmi z dodávky, která ji podle svědků měla sledovat už ve Valencii. Jenže důkaz, že fotka pochází z dodávky, neexistoval, pouze ležela poblíž. Policie se snažila dodávku najít, zablokovala kvůli tomu cesty, ale nevypátrala ani vozidlo, ani jeho řidiče.

Snímek studovali experti z nejrůznějších vládních institucí. Odborníci z národní laboratoře v Los Alamos vyjádřili pochybnosti, že na snímku je Tara Calico. Nebyla si jistá ani FBI. Naopak experti z britského Scotland Yardu byli přesvědčeni, že na snímku je Calico.

Mezitím se přihlásili rodiče devítiletého Michaela Henlyho, kteří tvrdili, že na fotce je jejich ztracený syn. Ten zmizel v dubnu roku 1988. Jenže o rok později se našli ostatky malého Michaela nedaleko tábořiště, kde se svým rodičům ztratil.

Případ uvízl ve slepé uličce. K dalšímu vývoji došlo až v roce 2008. Tehdy bývalý valencijský šerif Rena Rivera prohlásil, že ví, kdo zabil Calico. Podle něj to udělali dva teenageři, kteří sledovali Taru, a zřejmě došlo k nějaké nehodě. Dvojice zpanikařila a dívku zabila. Podařilo se jim ukrýt tělo. A bez těla prý Rivera nemohl dvojici obvinit ani zatknout.

Tomuto tvrzení se velmi divila Tařina matka. Podle ní Rivera nepotřeboval tělo, ale mohl dvojici zatknout na základě podezření, jako se to stalo v jiných případech. Matka byla na šerifa velmi rozzlobená, protože nechápala, proč přichází s takovým tvrzením, když jej nemůže dokázat a nijak v té době nezasáhl. Jen to jitřilo rány.

V průběhu let se objevily ještě další dvě jiné fotografie, u kterých se spekulovalo, že na nich může být Tara, ale ani její matka, ani policie v obou případech nebyli přesvědčeni, že fotky mají s případem nějakou spojitost. Zmizení Tary Calico je tak dodnes nevyřešeno.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu