válkaČeskoslovenskoobjevy

Zmizení Madeleine McCannové zůstává nevyřešeno, do hledání se zapojil celý svět

Zmizení Madeleine McCannové zůstává nevyřešeno, do hledání se zapojil celý svět
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Už 13 let jsou detektivové zaměstnáni případem zmizení tříleté holčičky Madaleine McCannové. V roce 2007 zmizela z hotelového pokoje v portugalském letovisku a od té doby se po ní slehla zem.

Tomáš Chalupa 16. dubna 2020

Ten případ si jistě pamatují mnozí z nás. Svět obletěla zpráva, že v portugalském resortu Praia da Luz zmizela britským rodičům jejich tříletá holčička Madeleine přímo z hotelového pokoje. Její rodiče ji tam nechali spát, zatímco sami odešli do nedaleké restaurace s přáteli.

Rodiče si toho, že jejich dcerka není v pokoji, všimli v 10 hodin večer, když se vrátili a hledali ji. Malá Madaleine byla pryč. Policie rozjela pátrání a jako prvního podezírala Portugalce jménem Robert Murat. Britsko-portugalský realitní makléř byl viděn onoho večera, jak v rukou nese dítě. Jenže nic z toho se nepotvrdilo, žádné důkazy se nenašly a Muratovu stopu policie opustila. Místo toho začala podezřívat samotné rodiče zmizelé dívky.

To už média i veřejnost divoce spekulovaly o celém případu. Mluvilo se o tom, že dívenka zemřela v pokoji a pár její smrt maskoval tím, že ji někdo unesl. Pro oba rodiče bylo jistě velmi kruté vše, co se kolem nich odehrávalo, ale policie vždy zdůrazňovala, že prostě musí vyloučit každé podezření. Scotland Yard, který se na vyšetřování podílel, přivezl na místo dva speciálně cvičené psy, kteří měli najít stopy po Madaleine. Policisté s nimi chodili z místa na místo, ale jediným místem, kde psi reagovali, byl apartmán McCannových a také jejich pronajaté auto Renault Scenic. Toto auto si pronajali ale až 24 dní po zmizení své dcery.

To znovu rozproudilo dohady a policie pracovala s verzí, že rodiče tělo dívky nejprve ukryli a později někam odvezli právě tímto vozem. Co by ale vedlo rodiče k takovému činu? Podle policejní verze mohlo dojít ke smrtelné nehodě, rodiče se obávali, že kvůli ní půjdou do vězení, a tak se těla zbavili a předstírali zmizení nebo únos. Oba rodiče byli doktoři, své dceři mohli dát příliš mnoho sedativ na usnutí, a když zjistili, co provedli, rozhodli se těla zbavit.

Jenže policie nenašla pro tuto teorii další důkazy. DNA nalezená v autě sice byla částečně shodná s Madaleininou, ale mohla stejně tak patřit jejím rodičům. Interpretace důkazů byla krajně nejistá a policie nakonec oba rodiče přestala oficiálně vést jako podezřelé. Od té doby se ale případ nikam nepohnul.

Zato se vyrojila celá řada spekulací, co se onoho dne stalo. Podle jedné do apartmánu vnikli zloději, kteří omylem dívku probudili a v panice ji zabili a tělo odnesli s sebou. Policie sice tuto teorii nevyloučila, ale v podobných případech se většinou najdou nějaké stopy. Žádný zloděj neumí vniknout do bytu, někoho tam zabít a zase odejít tak, aby nezůstala ani jediná stopa. Policie přesto vyslechla čtveřici místních mužů z galerky, kteří by něčeho takového mohli být schopni. Byli ale propuštěni a s případem neměli nic společného.

Další verze pracovala s tím, že Madaleine se stala obětí pedofilů. Oblast byla v té době rejdištěm podobných živlů, kteří doslova zaplavili oblast Algarve. A mnoho dětí v oblasti bylo napadeno nebo dokonce uneseno. Nicméně policie upozorňovala, že málokdy se pedofilové odhodlají vniknout násilně do domu a unést odtud dítě. Přesto dodnes zůstává teorie o pedofilech jako jedna z hlavních.

Mluvilo se i o tom, že Madaleine se v noci vzbudila, odešla z apartmánu a ve tmě ji srazilo auto. Řidič zpanikařil a mrtvolu odvezl a někde zahrabal. Touto teorií se ale policie nikdy příliš nezabývala a obecně jí nepřikládala velkou váhu.

Kde je Madaleine, dnes nikdo neví. Mluví se o tom, že byla unesena pedofily a nyní je v Maroku, že ji unesl belgický pedofilní gang, že dívka jejího vzhledu byla viděna na několika místech Evropy … Všechny stopy jsou ale už chladné a Madaleine se už možná nikdy nepodaří vypátrat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu