válkaČeskoslovenskoobjevy

Zloděj ze strachu z koronaviru vrátil kámen, který ukradl před 15 lety

Zloděj ze strachu z koronaviru vrátil kámen, který ukradl před 15 lety
Zdroj: thevintagenews.com

Z izraelského muzea Historický park města Davidova se před 15 lety ztratil vzácný exponát. Tím byla kamenná koule, která sloužila jako náboj do obléhacího stroje balisty. Nyní exponát do muzea přinesl zloděj, který se obává konce světa a tíží ho svědomí.

Tomáš Chalupa 5. dubna 2020

Kámen pocházel z období někdy kolem roku 70, kdy římská legie oblehla Jeruzalém. V muzeu kamenný náboj rozhodně nepatřil k nejvzácnějším exponátům (ostatně těchto nábojů bylo v muzeu několik desítek). Když ho před 15 lety kdosi odcizil, byla to pro vedení muzea nepříjemná zpráva, kterou ale dále neřešili. Jenže ten kdosi se nyní objevil a exponát vrátil.

Muž, jehož identita nebyla zveřejněna, údajně kvůli obavám z konce světa a také z toho, že sám zemře na koronavirus, chtěl napravit svůj dávný čin a ukradený předmět vrátil. Prý jej od té doby mnohokrát tížilo svědomí, ale vrátit předmět se bál. V době, kdy kámen ukradl, byl ještě chlapec, nebyl trestně odpovědný a celou věc udělal zřejmě z hecu svých přátel. Mladí chlapci z náboženské komunity se velmi často pohybovali kolem vystaveného katapultu s náboji, až jeden z nich prostě jeden ukradl. Nyní už je ale exponát zpět na svém místě. Možná, že koronavirus pohne svědomím i jiných zlodějů, kteří si nakradli více než jen kámen z muzea.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu