válkaČeskoslovenskoobjevy

Žižkovská věž: Praha z vysoké perspektivy!

Žižkovská věž: Praha z vysoké perspektivy!
Zdroj: towerpark.cz
+ 8 fotek+ 9 fotek

Metropole bez vyhlídkové věže není metropole. Vídeň má Donauturm, Bratislava má Most Slovenského národního povstání a Praha pak nepřehlédnutelný Žižkovský vysílač neboli Žižkovskou věž, s 216 metry nejvyšší stavbu ve městě.

Komerční sdělení 14. srpna 2020

Jedna z mnoha pražských atrakcí, jejichž návštěvu můžete objednat na bigzoom.cz, se začala se stavět už za minulého režimu, dokončena byla v roce 1992 a jako každou moderní stavbu ji doprovázely ostré diskuze a kontroverze, ať již díky modernistickému provedení uprostřed tradiční rezidenční čtvrti, nebo kvůli známým lezoucím „miminkům“ sochaře Davida Černého, které se plazí nahoru směrem k restauraci ve špičce. A právě z oken tohoto podniku ve výšce 93 metrů si můžete vychutnat jedinečný výhled na stověžatou Prahu, prakticky jakýmkoliv směrem.

A podle miminek je pojmenována také zahradní restaurace Miminoo. Přes léto se můžete kochat krásnou zelenou zahradou, která se v zimě mění na ledové kluziště. Samotná restaurace disponuje vybraným jídelním lístkem, kde si vybere opravdu každý, stejně tak jako z široké nabídky na bigzoom.cz. Na zahrádce této restaurace stačí jen zvednout hlavu a můžete se kochat pohledem zespoda, pak můžete vyjet na vyhlídku a oba pohledy porovnat. I když slovo miminko je v tomto případě trochu zavádějící – každé je 3 metry dlouhé, 2,6 metru široké a zhruba 150 kg těžké. Nejedná se však o jediný umělecký počin spjatý s touto stavbou. Ve vysílači se natáčelo hned několik scén pro film Jana Němce V žáru královské lásky.

A pokud by vás výhled z výšin fascinoval, můžete v Žižkovské věži také strávit noc. Ve výšce 70 metrů najdete unikátní One Room Hotel. Bezchybný servis, komfortní vybavení pokoje a noc strávená v místě, kde máte Prahu jako na dlani. Vše samozřejmě objednáte na bigzoom.cz, kde najdete také informace o nabízených hotelových službách – romanticky může vaši zprávu dostat vaše drahá polovička od výškového horolezce slaňujícího se až před okna vašeho pokoje či restaurace, s vámi předem vybranou zprávou. I gastronomičtí nadšenci si přijdou na své, v 66 metrech nad zemí se na vás těší moderní restaurace Oblaca. Ve stejné výšce se nabízí i možnost návštěvy Bistra 66, klasická kavárna s luxusními zákusky z domácí cukrárny. Skvěle se hodí pro návštěvu na rodinném výletě i jako atraktivní místo pro obchodní schůzku.

No a když na displeji rychlovýtahu spatříte číslo 93, dorazili jste na poslední zastávku při vaší cestě Žižkovskou věží, jedním z magnetů a nejvíce objednávaných aktivit na bigzoom.cz. Najdete tam zmiňovanou observatoř se třemi kabinami, z nichž se vám dostává neopakovatelného výhledu na všechny pražské věže. Každá z kabin nese jiné téma a společně s ním i výzdobu. V první z nich se vám představí federace světových věží, ty nejznámější z nich i jejich výška. Druhá z kabin v sobě ukrývá proslulé bubble chairs, poslední kabina je expoziční a slouží k dočasným výstavám umění českého původu. Zpravidla se jedná o výstavy maleb, koláží či fotografií. Každá z kabin je situována tak, aby v různých částech dne, noci i ročních období poskytovala odlišný výhled.

A pokud vám při výstupu na Žižkovskou věž nedojde dech, můžete projít další nabídky zážitků na bigzoom.cz a zkusit také například únikovou hru Futurento, vydat se do středověkého pražského podzemí nebo se ponořit do vany plné piva.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu