válkaČeskoslovenskoobjevy

Les sebevrahů: Všude se tam válejí mrtvoly. Za děsivý trend může knížka

Les sebevrahů: Všude se tam válejí mrtvoly. Za děsivý trend může knížka
Zdroj: Profimedia.cz

Les Aokigahara je doslova magnetem na sebevrahy. Už i japonskou vládu děsí zvyk lidí se zde zabíjet. Od konce padesátých let se zde zabilo už 500 lidí a stále noví přibývají.

Tomáš Chalupa 7. listopadu 2017

Všechno začalo celkem nevinně. Populární japonský spisovatel Seičo Matsumoto napsal v knize Černé moře stromů, že do tohoto lesa odešli zemřít dva hlavní hrdinové románu. Kniha se stala populární a les Aokighara také. Již následující roky do něj zamířili první sebevrazi.

Život je krásný

Život je krásný

Vláda byla nechtěným zpopularizováním lesa zděšena. V sedmdesátých letech tam provedla velkou akci, při níž policie našla 78 mrtvol v různém stádiu rozkladu. Později do lesa dokonce nechala umístit několik tabulí s nápisy jako: Život je krásný, rozmyslete si to! Sebevrazi nejčastěji chodí do samotného srdce lesa, kterému se říká Jukai neboli Moře stromů a cedule je, zdá se, příliš neodrazují.

Oběšenec

Oběšenec

Kromě sebevrahů se do lesa naučili chodit také někteří místní lidé, kteří chtějí na neblahém zvyku profitovat a mrtvé obírají o jejich věci. Velmi rychle totiž zjistili, že sebevrazi si jdou vzít život s kreditkou, peněženkou nebo mobilem v kapse.

Osobní věci

Osobní věci

Jenže celý problém s lesem Aokighara je možná daleko starší, než kam sahá doba vzniku Matsumotovy knihy. Za místo smrti byl považován již mnohem dříve. Ve středověku zde byli podle legend spatřeni nejrůznější démoni a přízraky. V 19. století se zde děly opravdu odporné věci. Japonská tradice ubasute spočívala v tom, že syn odvedl svou starou matku někam do lesa a tam ji nechal vyčerpanou bez pomoci zemřít. Nejčastěji si k tomu vybírali právě les Aokighara.

Aokaghira

Aokaghira

Aokighara tak dodnes má smutné druhé místo v počtu sebevražd na celém světě. Překonává ho jen americký most Golden Gate.

Další články

Zavří­t reklamu