Manželé si společně vypili ještě poslední skleničku.

Manželé si společně vypili ještě poslední skleničku. | zdroj: dailymail.co.uk


Žili spolu 67 let. Vedle sebe strávili i poslední chvíle ženina života v nemocnici

TÉMATA: láska | příběhy

user-avatar

Simona Knotková

22. 08. 2017 | 13:30

Beatrice (87) a Bert (90) Whiteheadovi se vzali v roce 1950 a od té doby bez sebe takřka neudělali krok. Když ženě zbývaly poslední dny života, v nemocnici jí k posteli přistavili lůžko s jejím manželem.

Bývalá krejčí a bývalý řidič koupelnového centra strávili po svém boku 67 let a měli spolu čtyři děti, čtyři vnuky a pět pravnoučat.

Beatrice se před šesti lety dozvěděla, že trpí rakovinou kostí. Žena zprvu podstupovala léčbu, ale kvůli její náročnosti a neuspokojivým výsledkům se ji nakonec rozhodla vzdát. Převezena byla do Royal Bolton Hospital ve Velkém Manchesteru.

O pár týdnů později tam dorazil i její manžel Bert, který náhle onemocněl. Rodina je zprvu chodila navštěvovat na rozdílná oddělení. Nemocnice ale udělala vstřícný krok a manžele přemístila do jednoho pokoje. Beatrice tak mohla poslední chvíle života trávit po boku svého životního partnera.

"Slovy nelze vyjádřit mé díky nemocničnímu personálu. Díky nim je celá srdcervoucí situace pro naši rodinu o něco snazší," nechala se slyšet dcera Suzanne Hall.

Její manžel Steven komentuje okamžik setkání: "Bert se celou dobu usmíval. Byl to velmi dojemný okamžik. Personál se zachoval naprosto dokonale. Všem jim chceme poděkovat."

 

 

 

user-avatar

Simona Knotková

22. 08. 2017 | 13:30

Zavří­t reklamu