Hřbitovní meditace je prý účinnou terapií na deprese pramenící z rozchodu či z rozvodu.

Hřbitovní meditace je prý účinnou terapií na deprese pramenící z rozchodu či z rozvodu. | zdroj: odditycentral.com


Ženy v Číně si ustýlají na hřbitově! Tímto způsobem se vyrovnávají s rozvodem

TÉMATA: čína | psychoterapie | rozvody

user-avatar

Yvonne K.

4. 07. 2017 | 08:00

Zatímco Češky většinou řeší trauma z rozvodu v psychologické poradně nebo po kavárnách s kamarádkami, ženy v Číně si dnes volí poněkud drastičtější způsob, jak překonat porozvodovou depresi. Na hřbitově si vykopou jámu a ulehnou do ní.

Bizarní rituál nazývaný hřbitovní meditace vymyslela třicetiletá Číňanka Liou Tchaj-ťie z města Čchung-čching. Tvrdí, že tato metoda pomáhá ženám překonat smutek a zklamání z rozchodu. Sama si něčím podobným prošla. V roce 2015 se s ní rozvedl manžel a kromě manželství také zkrachovalo její podnikání. Nastaly pro ni krušné časy, ale přestála je a nyní pomáhá jiným ženám, aby pochopily, že rozvodem nic nekončí, ale naopak že začíná nová kapitola jejich života. Jen je potřeba pohřbít minulost. Snímek jedné z klientek, která absolvovala hřbitovní meditaci, přitáhl pozornost celosvětových médií.

“Vím, jak ženám je, když je někdo opustí. Když jsem se rozváděla, pomýšlela jsem na sebevraždu,” přiznává  Liou. V této situaci je podle ní člověk někdy tak zoufalý, že přemýšlí o smrti. “Když si ale mí žáci lehnou do hrobu, mohou si zkusit smrt zažít. To jim umožní uvědomit si, že toho ještě v životě málo udělali,” vysvětluje žena smysl své metody. Jí samotné trvalo rok, než se z rozvodu vzpamatovala a zavřela za minulostí definitivně dveře. Aby ženám tento bolestný proces urychlila, nabízí jim zdarma lekce své hřbitovní meditace. Tvrdí, že prohra či neúspěch nejsou žádnou tragédií a že je třeba jít dál, za novými sny a cíli.

Simulace smrti se v nedávné době stala v Číně i jiných asijských zemích vcelku běžnou a oblíbenou terapií. Nám doma to sice může připadat jako poněkud morbidní metoda, ale pořád je to lepší řešení, než kdyby si lidé natvrdo brali život.

 

user-avatar

Yvonne K.

4. 07. 2017 | 08:00

Zavří­t reklamu