válkaČeskoslovenskoobjevy

Ženy se narodily spojené v bocích. Celý život je ostatní zneužívali kvůli penězům

Ženy se narodily spojené v bocích. Celý život je ostatní zneužívali kvůli penězům
Zdroj: vintag.es
+ 35 fotek+ 36 fotek

Daisy a Violet se narodily jako siamská dvojčata, což bylo jejich darem i prokletím. Přineslo jim to slávu a peníze, ale také otřesné chování a zneužívání ze strany okolí.

Simona Knotkova 27. března 2019

Prvotního odmítnutí se dvojčata dočkala od osoby nejbližší – své matky. Když nejmenovaná žena z Brightonu zjistila, že se jí narodily znetvořené děti, spojené v bocích a hýždích, vzdala se veškerých rodičovských práv. To se psalo 5. února 1908. Lékařská komise tehdy jednohlasně odsouhlasila, že operace pro jejich oddělení neproběhne. Medicína nebyla ještě natolik vyspělá a riziko, že jedno z dvojčat zemře, bylo veliké. Do své péče si je vzala porodní bába Mary Hilton, která za to biologické matce dokonce zaplatila. Zatímco první žena viděla jenom jejich postižení a bála se posměchu okolí, Hilton moc dobře věděla, že se na jejich anomálii bude dát v budoucnu ještě vydělat…

Dívky byly mašinou na peníze už od svých prvních let.

Dívky byly mašinou na peníze už od svých prvních let.

Už od raného dětství s nimi objížděla zábavní podniky a nutila je vystupovat. Společně se svým manželem a dcerou je podrobovala přísné výchově a daleko nešla ani pro ránu. V roce 1916 se všichni přestěhovali do USA, kde začala jejich zářná kariéra ve varieté a burlesce. Veškerý výtěžek bohužel kasírovali adoptivní rodiče a nevlastní sestra. Teprve v roce 1931 se ženám podařilo vyhrát soud a osvobodit se od svých opatrovatelů. Za způsobené škody jim justice přiřkla 100 tisíc dolarů. V porovnání s tím, co za celé roky ztratily, to byla ale bezvýznamná částka.

Po nabytí nezávislosti sestry pokračovaly v rozjeté kariéře. Do jejich života vstoupili také muži, ale nejednalo se o šťastné svazky. Violet se v 1936 provdala za herce Jamese Moorea, který byl homosexuál, a jejich svatba byla údajně pouze pokusem o zviditelnění. I když spolu papírově byli deset let, soužití bylo mnohem kratšího trvání. O moc lépe nedopadla ani Daisy. Její manželství s homosexuálním tanečníkem Buddym Sawyerem trvalo pro změnu pouhých deset dní.

Se vztahy to ženy neměly jednoduché.

Se vztahy to ženy neměly jednoduché.

Popularita sester postupem času slábla a ony si byly v roce 1955 nucené otevřít stánek s hotdogy. Na pódiu se naposledy ukázaly v roce 1961. Po této události je opustil manažer, který je nechal bez jakýchkoliv finančních prostředků napospas osudu. Kdysi bývalé hvězdy varieté vzaly práci v obchodě s potravinami, kde zůstaly po zbytek svých životů.

Obě zemřely v roce 1969 na hongkongskou chřipku. Daisy jí podlehla jako první, Violet ji za čtyři dny následovala. Pohřbeny jsou na hřbitově v Charlottě v Severní Karolíně.

Další články

Zavří­t reklamu