Ukrajinka si ve světě živých nejspíš ještě nějakou dobu pobude.

Ukrajinka si ve světě živých nejspíš ještě nějakou dobu pobude. | zdroj: dailymail.co.uk


Ženu už pohřbívali. Po několika hodinách údajné smrti ožila

TÉMATA: smrt | posmrtný život | ukrajina

user-avatar

Simona Knotková

4. 03. 2020 | 08:00

Zázrak, nebo fatální pochybení lékařů? V ukrajinském městě Stryžavka přišla k životu údajně žena, která byla několik hodin prohlášena za mrtvou.

Třiaosmdesátiletá Xenia Diduch z ukrajinského města Stryžavka náhle onemocněla a podle doktorů jí už nebylo pomoci. Jednoho rána ji příbuzní našli bez známek života. Přivolané ambulance nezbývalo nic jiného než konstatovat smrt, což potvrdila i křivka EKG. Zarmoucená rodina následně kontaktovala kněze a začala připravovat pohřeb. Na místním hřbitově už pro ženu dokonce kopali hrob. Po několika hodinách si ale příbuzní všimli něčeho podivného.

"Okolo půl osmé večer jsme zkusili její čelo, a bylo horké. Horké bylo také její podpaží; byla naživu," vypráví dcera Tetjana Potomčenko. Xenia byla poté převezena do nemocnice ve Vinnycje, kde její stav označili za kóma třetího stupně. Z něj se ale žena později probrala a ihned začala komunikovat se svým okolím. Dle svých slov zažila posmrtný zážitek.

"Spatřila jsem království nebeské. Volala jsem svého otce. Chtěla jsem se ho zeptat, jaké to tam je. Myslela jsem si, že bychom se mohli setkat, cítila jsem jeho přítomnost. Pak jsem ale otevřela oči a všude kolem sebe jsem zahlédla lidi v bílém. Nejprve jsem si myslela, že jsou to andělé, ale byli to doktoři. Sama jsem pracovala jako zdravotní ošetřovatelka. Možná proto se nade mnou Bůh nakonec slitoval," řekla žena novinářům.

Lékaři si její záhadný návrat mezi živé nedokážou logicky vysvětlit. "Jako lékařka pracuji již dvacet let, ale něco podobného jsem ještě nikdy neviděla," nechala se slyšet doktorka Tetjana Katylova, náměstkyně krajské nemocnice ve Vinnycje.

To farář Roman Petrik má o celém případu poměrně jasno. Podle něj Xenia Diduch zažila vzkříšení. "Došlo tu k zázračnému zmrtvýchvstání. Bůh dal této staré ženě život. Je to poprvé, kdy jsem se s tím setkal," prozradil do ukrajinských médií.

Po týdnu byla Xenia Diduch propuštěna do domácí péče a podle všeho se nyní těší dobrému zdraví.

user-avatar

Simona Knotková

4. 03. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu