válkaČeskoslovenskoobjevy

Ženu chtěl opustit manžel. Rozhodla se, že mu uřízne penis

Ženu chtěl opustit manžel. Rozhodla se, že mu uřízne penis
Zdroj: vintag.es

Bertha Boronda se do dějin nechvalně zapsala jako žena, která zaútočila žiletkou na penis svého muže. Dostala za to pět let odnětí svobody.

Simona Knotkova 12. března 2019

Bertha Zettle (1877) pocházela z rodiny německých imigrantů. Za Franka Borondu (1863), velitele hasičského sboru v San José, se provdala v roce 1901. Boronda měl za sebou tehdy už jedno manželství, které málem skončilo tragédií. Když svou první manželku v roce 1895 opustil, žena se pokusila o sebevraždu. Šťastný bohužel nebyl ani jeho svazek s Berthou.

Kolovaly zvěsti, podle kterých Frank Berthu podváděl s množstvím milenek. Společně se svým spolupracovníkem se měl stát také aktérem volebního podvodu a visela nad ním hrozba kriminálu. Aby se muž vyhnul spravedlnosti, plánoval údajně opustit svou ženu a utéct do rodného Mexika. Ať už byly konkrétní důvody vzteku a touhy po pomstě jakékoliv, 30. května 1907 krátce po půlnoci se Bertha rozhodla proti svému manželovi rázně zakročit.

Doma v San José s ním zprvu byla v přátelské konverzaci, když ho zničehonic napadla a žiletkou mu způsobila vážné zranění na genitáliích. Mezi lidmi dokonce kolovala senzacechtivá historka, podle které mu uřízla celý penis a ten byl během soudního procesu vystavován ve sklenici s formaldehydem. Ač se podobné povídačky nezakládaly na pravdě, není pochyb, že Bertha svému muži chtěla těžce ublížit, snad aby ji už nikdy nemohl s žádnou další ženou podvést.

Otřesenému a krvácejícímu muži se podařilo uniknout na požární stanici, odkud byl převezen do nemocnice Červeného kříže. Tam se ze svého zranění naštěstí úspěšně zotavoval a proti své ženě ihned rozjel trestní stíhání. Bertha se sice pokoušela v převleku za muže odjet na kole z města, ale policie ji dopadla. Během vyslýchání nic nezapírala a přiznala, že se Frankovi chtěla pomstít. Přesné důvody neuvedla, stejně jako ničeho nelitovala.

Za těžké ublížení na zdraví byla odsouzena k pěti letům ve věznici v San Quentinu. Už za necelé dva roky byla ale podmínečně propuštěna a v roce 1921 se znovu provdala za vdovce z Los Angeles. Frank také nezahálel – novou životní družkou se mu stala o třicet let mladší žena.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu