válkaČeskoslovenskoobjevy

Zentai – bizarní oblek pro ty, kteří si přejí zůstat v anonymitě

+ 3 fotky+ 4 fotky

Japonci hodně pracují a pak jsou z toho ve stresu, to je známá věc. Čelit tomuto stresu se rozhodla rychle rostoucí komunita, která nosí lykrové obleky, které člověka zakryjí od hlavy až k patě. Obleky zvané Zentai mají lidem přinést pocit anonymity a zbavit je stresu.

Tomáš Chalupa 5. února 2016

Japonsko je země práce, přísné etikety, norem a silných společenských tlaků. Někteří lidé si od tohoto každodenního talku a stresu chtějí odpočnout a ve chvílích oddechu se uzavírají do čehosi, co je něco mezi oblekem pro mimozemšťany a burkou. Princip je anonymizovat člověka a znemožnit komukoliv, aby jej poznal. „Moje rodina je hodně konzervativní. Chtějí, abych byla tichá dívka. Ale uvnitř jsem jiná. Proto nosím tenhle oblek, abych mohla být sama sebou a dělat, co chci,“ říká studentka z Tokya Jujinko.

Zejména mladým Japoncům se líbí možnost být zcela anonymní, lidé je nemohou poznat a oni sami jen velmi málo vidí své okolí skrze úzké průzory. Jen v Tokyu je na 3000 lidí v Zentai komunitě, která stále roste. Tento trend se údajně dokonce už šíří do celého světa, začíná být populární například v Anglii. Uvidíme, kam se trend halení se do lykrových obleků nakonec rozšíří. Stresu a frustrace je plno nejen v Japonsku, ale i u nás.

Další články

Zavří­t reklamu