válkaČeskoslovenskoobjevy

Ženě uvízl ve tváři nevybuchlý granát, jako zázrakem však přežila

Ženě uvízl ve tváři nevybuchlý granát, jako zázrakem však přežila
Zdroj: wikicommons

Zázračná žena. To je přezdívka, kterou dostala Mexičanka Karla Flores z Culiacánu. Měla totiž štěstí v neštěstí. Přímo do tváře ji trefil granát a ona přežila téměř bez následků!

Crazy Eyes 27. července 2015

V roce 2011 tehdy dvaatřicetiletá Karla Floresová, matka tří dětí, v klidu prodávala na ulici mořské plody. Byl to den jako každý jiný. Pak ale zazněla ohlušující rána a všechno se změnilo…

Karlu cosi srazilo k zemi, na tváři ucítila pálení a proud krve, poté omdlela. Probrala se až v nemocnici a stále nechápala, co se stalo. Měla pocit, jakoby jí v obličeji uvízl kámen.

Výsledky rentgenového a tomografického vyšetření odhalily, že se otřesené ženě mezi horní a dolní čelistí vzpříčil podivný objekt, který lékaři vzápětí identifikovali jako granát! Jen šťastnou náhodou ale při nárazu do Karliny tváře neexplodoval. Nemocnice okamžitě vyhlásila poplach, trhavina totiž mohla kdykoliv vybuchnout a zabít všechny v okruhu deseti metrů. Floresová, která už nemohla téměř ani dýchat, skončila v izolaci a všichni ostatní pacienti spolu s personálem byli evakuováni.

Čas ale nemilosrdně ubíhal a Karla akutně potřebovala pomoc. Většina doktorů ji však operovat nechtěla, báli se o vlastní bezpečí. Z celého lékařského sboru byli nakonec vybráni čtyři dobrovolníci.

Spolu se dvěma pyrotechniky z mexické armády Floresovou převezli ven na volné prostranství. S sebou měli veškeré vybavení, včetně světel, tou dobou už se totiž začalo smrákat. Vše bylo zařízeno tak, aby v případě neúspěchu už nikdo jiný nezemřel.

Chirurgický výkon probíhal pouze s lokální anestezií. Nejprve byla provedena tracheotomie, aby mohla Karla dýchat. Lékařka Lidie Sotová bez jakéhokoli ochranného vybavení poté výbušninu ženě odstranila z tváře. Za čtyři hodiny, kolem půlnoci, bylo po všem.

Pacientka přišla o polovinu zubů, na obličeji má velkou jizvu, ale jako zázrakem přežila. A to jen díky obrovské dávce štěstí a především hrdinství čtyř neohrožených lékařů, kteří pro její záchranu neváhali dát všanc vlastní životy.

Další články

Zavří­t reklamu