Mary Gramsová a mrkev, která

Mary Gramsová a mrkev, která "vynesla" ze země její ztracený prsten. | zdroj: odditycentral.com


Žena ztratila na zahradě zásnubní prsten, našla ho po 13 letech na mrkvi

TÉMATA: lidé | příběhy | ztráty a nálezy

user-avatar

Yvonne K.

3. 11. 2017 | 08:45

Před 13 lety ztratila Kanaďanka Mary Gramsová při práci na rodinné farmě svůj zlatý zásnubní prstýnek s diamanty. Několik dní pročesávala zahradu ve snaze ztracený prsten nalézt, ale marně. Až po 13 letech ho čirou náhodou našla její snacha, když vytrhávala ze země mrkve. Na jedné z nich zářil zlatý kroužek!

Mary prsten nosila od roku 1951, rok před tím, než se provdala za svého muže Normana. Celých 58 let neopustil její prsteníček, až do onoho zářijového dne roku 2004, kdy šla do zahrady protrhávat plevel. “Musel se o něco zachytit a sjel z prstu,” vzpomíná dnes 84letá stará dáma. Lezla pak po kolenou a hledala ho všude možně, ale bez výsledku. Svému muži se ke ztrátě nikdy nepřiznala, aby na ni nebyl naštvaný. Místo toho si koupila podobný v naději, že si ničeho ani nevšimne.

Později se Mary s rodinou přestěhovala na jiné místo, ale stále se starala o zahradu na staré farmě, která její rodině patřila více než sto let. Před pár týdny její snacha vytrhávala na zahradě mrkve, když tu si všimla, že jedna z nich je podivně zdeformovaná a vypadá jako tlustý prst, do kterého se zařezává prstýnek. Když karotku oprášila od hlíny a prohlédla si ji zblízka, viděla, že má skutečně na sobě prsten ze zlata! Mrkev s prstenem

“Bylo mi hned jasné, že patří buď babičce, nebo tchýni, protože žádná jiná žena na farmě nežila,” řekla Colleen Daleyová novinářům. Ukázala proto šperk manželovi a ten v něm rozpoznal prsten své mámy. “Všimněte si, že mrkev perfektně vyrostla kolem kolem kroužku. Nikdy jsem nic podobného neviděla. Je to docela zajímavé,” dodala. Když prsten předala své tchýni, ta se mohla zbláznit štěstím a hned si ho navlékla na prsteník. “Budu ho nosit, protože mi stále sedí,” prohlásila.

Není to však poprvé, kdy se něco takového přihodilo. V roce 2011 jistá Švédka nalezla po 16 letech ztracený prsten obtočený kolem kořene mrkve. Dobrá rada nad zlato tak zní: Pokud jste ztratili prstýnek na zahradě, pěstujte mrkve.

user-avatar

Yvonne K.

3. 11. 2017 | 08:45

Zavří­t reklamu