válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena žije v domě stylizovaném do 50. let. Utratila za něj už více jak 600 tisíc korun

+ 9 fotek+ 10 fotek

Sedmačtyřicetiletá Britka Emma Edwards milovala už od mladí 50. léta. V dospělosti vede nejenom obchod s vintage oblečením Miss Bamboo, ale také bydlí v domě inspirovaném právě minulou dekádou.

Simona Knotkova 18. září 2016

Inspirace je vlastně dost nepřesné označení. Když se ocitnete v manchesterském domě Edwards, ocitnete se v muzeu 50. let. S tím rozdílem, že na všechen stylový nábytek, barevné zdi a vintage doplňky se nedívá zpovzdálí, v takovém prostředí žena společně se svým přítelem prostě žije. Splnila si tak dlouhodobou vášeň pro poválečnou dekádu, na níž miluje její okázalost, ale zároveň lehkou kýčovitost.

V domě figurují především polynéské vzory, mezi kterými vyniká originální havajský bar. Do 50. let si Edwards také nechala přestavit starý karavan stojící venku. Retro krása samozřejmě není zadarmo a žena za ni utratila už více jak 600 tisíc korun.

„Někdy třeba uvidím úžasnou lampu, ale musím si připomínat, že podobných mám doma už několik. Jsem závislá na nakupování skleněného zboží a různých tretek,“ přiznává Emma.

Momentálně si šetří na rekonstrukci koupelny, které bude vévodit růžová barva. Pouze jedné vymoženosti dnešní doby se nemůže zbavit, a to je moderní televize. Jak ovšem říká, dobře se na ní sledují staré filmy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu