válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena zachytila na fotografiích posledních 17 dní svého otce

Žena zachytila na fotografiích posledních 17 dní svého otce
Zdroj: boredpanda.com
+ 27 fotek+ 28 fotek

Fotografka Josh Neufeld se v roce 2015 pustila do fotografického projektu Meeting Mortality (v překladu Setkání se smrtelností). V jeho rámci se chtěla vydat do některého z hospiců, kde by zdokumentovala život umírajícího člověka. Nakonec ale nemusela hledat příliš dlouho - rakovina v posledním stádiu byla v té době bohužel diagnostikována jejímu otci.

Simona Knotkova 30. března 2019

Muže náhle chytly silné bolesti břicha a zad. Verdikt lékařů byl zdrcující – rakovina slinivky břišní a metastázy. Dávali mu pouhé dva měsíce života. Josh strávila poslední dny společně s ním v nemocnici, kde jeho odcházení zaznamenala pomocí fotoaparátu. Ironií osudu to byl přitom právě on, kdo dal jejímu projektu jméno. Stalo se tak ještě před tím, než se dozvěděl o svém osudu.

„Mezi prvotními příznaky a smrtí uběhlo jen pár měsíců. Z muže, který miloval život, cyklistiku, víno a knihy, se najednou stal popel v krabici na matčině posteli. Byly to nejkratší, a zároveň nejdelší týdny mého života,“ popisuje Josh.

I když snímky, které pořídila, jsou osobní, rozhodla se o ně podělit také s ostatními. Nechce, aby smrt byla stále vnímána jako tabu. Prohlédněte si je v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu