Těžko říct, jak dlouho dokázal motýl žít s umělým křídlem. Žena mu jeho život ale jednoznačně prodloužila.

Těžko říct, jak dlouho dokázal motýl žít s umělým křídlem. Žena mu jeho život ale jednoznačně prodloužila. | zdroj: boredpanda.com


Žena zachránila motýla. Sama mu přioperovala křídlo

TÉMATA: motýl | záchrana | extra nápady

user-avatar

Simona Knotková

6. 06. 2018 | 11:00

Američanka Romy McCloskey našla na své zahradě tři housenky. Jedna z nich se později vylíhla v motýla, kterému bohužel chyběly části křídla. Žena se rozhodla, že mu je sama přioperuje během domácího zákroku.

Motýli měli pro Romy McCloskey odjakživa zvláštní význam. Když její matka před dvaceti lety umírala, ještě před svou smrtí jí řekla: "Romy, pokaždé když uvidíš motýla, věz, že jsem s tebou a že tě miluju."

Když se jeden z monarchů stěhovavých na jejím dvoře vylíhl s roztrhaným křídlem, bez okolků se pustila do domácí operace. Potřebné nástroje i šikovnost k tomu měla; žena se živí jako návrhářka kostýmů a také vyšívá. I když celý zákrok vypadal z pohledu motýla hrozivě, podle McCloskey byl naprosto bezbolestný, protože motýli nemají na křídlech receptory bolesti a manipulace s nimi je stejná jako s lidskými vlasy nebo nehty.

Po přilepení náhradního křídla dostal motýl výživu a následně vzlétl do světa. Na celou záchranu se podívejte v naší galerii.

 

user-avatar

Simona Knotková

6. 06. 2018 | 11:00

Zavří­t reklamu