válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena z Havaje se rozhodla rodit v oceánu, porodní bábou jí bude delfín

Porody do vody už dávno nejsou ničím neobvyklým, jenže havajská spirituální léčitelka Dorina Rosin jde v tomto směru ještě dál, lépe řečeno hloub. Rozhodla se, že své dítě přivede na svět v hlubinách oceánu, a místo doktorů a sestřiček jí při porodu budou asistovat delfíni.

Markéta Oderská 6. září 2015

Neobvyklý porod bude natáčet britská televize Channel 4 v rámci svého pořadu Neobyčejné porody, který moderuje Kate Piper. Experti už ale teď bijí na poplach a upozorňují na možná rizika. Kromě toho, že rodičku a její novorozené dítě může napadnout v moři velký bílý žralok, hrozí jí nebezpečí i od samotných delfínů. „Je to bezpochyby jeden z nejhorších porodních nápadů, jaký kdo kdy dostal,“ nechala se slyšet vědecká žurnalistka Christie Wilcox. V článku otištěném v Discover Magazine upozorňuje, že i když se delfíni zdají být roztomilými vodními tvory, umí být taky divocí a nebezpeční.

„Oni nejenže zabíjejí jiná zvířata, ale za pomoci stejných brutálních praktik usmrcují i delfíní mláďata. Ať působí jakkoli roztomile, nejsou to žádní mazlíčci; jde o skutečné, velké mořské predátory, kteří se dopouštějí násilí – a to dokonce i na lidech,“ uvedla ve svém příspěvku.

Dorina Rosin, spirituální léčitelka z Havaje, se připravuje na porod v moři.

Dorina Rosin, spirituální léčitelka z Havaje, se připravuje na porod v moři.

Nastávající matka Dorina Rosin, která se svým manželem vede na Havaji spirituální léčivé středisko, si však věří a porod s delfíny považuje za přirozený a relaxační.

„V roce 2011 a 2014 se mi dostalo té cti učit se od volně žijících delfínů a keporkaků na Havaji, kteří mě velmi hlubokým způsobem transformovali a léčili,“ napsala na svém blogu. I v pokročilém stádiu těhotenství se Dorina potápěla v oceánu, a jak říká, od jednoho z delfínů se jí dostalo požehnání. Zřejmě počítá s jeho asistencí při porodu.

Mezi Dorinou a delfíny dochází k neobyčejné interakci.

Mezi Dorinou a delfíny dochází k neobyčejné interakci.

Přestože mnohým se její chování zdá být šílené, moderátorka z pořadu Neobyčejné porody Kate Piper pro Dorinu Rosin a jiné podobné rodičky nachází pochopení. „Tihle delfíní lidé jsou trochu zvláštní, ale zdají se být šťastní a ženy působí velmi uvolněně,“ řekla pro deník The Times. Podle ní je to věc individuální volby a každá žena má právo zvolit si, jak své dítě porodí. „Delfíni jsou inteligentní a Dorina se s nimi cítí propojena,“ vysvětluje Kate Piper. „Pomyslela jsem si, no, není to nic pro mě, ale pro ni je to tak správně. Víte, šťastná máma, šťastné dítě,“ dodala moderátorka.

Nezbývá než popřát odvážné rodičce šťastný a bezpečný porod.

Další články

Zavří­t reklamu