Jak se vyrovnat s komentáři na váš vzhled? Třeba je noste na sobě!

Jak se vyrovnat s komentáři na váš vzhled? Třeba je noste na sobě! | zdroj: mashable.com


Žena si popsala šaty komentáři, kterými lidé hodnotili její vzhled

TÉMATA: ženy | móda

user-avatar

Simona Knotková

20. 10. 2016 | 15:30

Ať už máte pár kilo navíc, nebo jste naopak přirozeně štíhlí, vždy se najde někdo, kdo vám váš vzhled zkritizuje. O tom by mohly mluvit hlavně ženy. Britská designérka na absurditu podobných komentářů upozornila ve svém novém kreativním projektu.

Jojo Oldham slýchávala komentáře na svou postavu už od šesti let. Zatímco některé byly pochvalné, jiné její vzhled kritizovaly a Oldham je nedokázala vyhnat z hlavy. Podobným hodnocením je už odmalička ostatně vystavený každý z nás a je fuk, jestli je "problémem" příliš štíhlá postava, pár kilo navíc, upjaté či například příliš vyzývavé oblečení. Vždy se zkrátka najde někdo, kdo bude mít potřebu negativně se vůči druhému vymezit.

Oldham se rozhodla s podobnými soudy už nebojovat a jejich absurditu ukázala v podobě nápisů na bílých šatech. Vedle pochvalných komentářů zde stojí i urážky či rádoby vtipné průpovídky, kterými muži častuji ženy na ulicích.

"V minulosti bych se styděla vytvořit takové upřímné dílo, protože jsem věřila těm negativním věcem, které o mně lidé říkali. Teď už ale necítím potřebu bojovat za své tělo a splňovat parametry, které jednoduše splnit nelze," tvrdí umělkyně.

Doufá, že její kreativní projekt pomůže pozvednout sebevědomí i ostatním. "Už ve velmi brzkém věku se děti učí rozpitvávat své tělo a být na sebe kritičtí. To je velmi znepokojující. Chtěla jsem zkrátka otevřít diskuzi o tom, jak se chováme ke svým tělům a jak o nich mluvíme."

  

témata

user-avatar

Simona Knotková

20. 10. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu