válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena tvrdí, že porodila hodinu poté, co ji „ofoukal poryv větru“

Žena tvrdí, že porodila hodinu poté, co ji „ofoukal poryv větru“
Zdroj: Unsplash

Jen stěží uvěřitelná historka koluje po indonéských médií a slouží k pobavení čtenářů. Její protagonistka tvrdí, že údajně otěhotněla poté, co ji ofoukal silný proud větru.

Simona Knotkova 27. února 2021

Zázrak, výmysl nebo jen příklad takzvaného kryptického těhotenství? Indonéská média řeší případ pětadvacetileté Siti Zainahy ze Cianjuru v Západní Jávě, která údajně otěhotněla čtvrthodinu poté, co ji ofoukal poryv větru.

Thumbnail # Osmnáctiletá dívka šla spát s plochým břichem. Vzbudila se těhotná a do hodiny rodila
Mohlo by Vás zajímat:

Osmnáctiletá dívka šla spát s plochým břichem. Vzbudila se těhotná a do hodiny rodila

10. února byla žena doma se svým prvním dítětem, když se jí prý přihodila zvláštní věc. „Po modlitbě jsem si lehla na břicho a najednou jsem ucítila, jak mi do vagíny vstoupil vítr. O chvíli později se mi zvětšilo břicho a pak se zase zmenšilo. Potom mi znovu narostlo,“ vypověděla Zainah novinářům.

Když se ke zvětšujícímu břichu přidala bolest, žena šla okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Ve zdravotnickém středisku jí řekli, že je těhotná a každou chvilkou přivítá na svět další dítě. „Byla jsem v šoku. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem tak náhle otěhotněla a budu rodit,“ vypráví žena.

Zpráva o její zázračné graviditě z větru se krátce nato rozšířila mezi lidmi a před jejím domem se utvořily zástupy zvědavců, kteří si ženu a její dítě chtěly prohlédnout na vlastní oči. Na místo dokonce přijela policie, která se Zainahy vyptávala na okolnosti jejího záhadného oplodnění. Netrvalo dlouho a o případu se díky mediálnímu pokrytí dozvěděli lidé z celé země. Ne všichni ovšem sdíleli ženinu teorii o zázraku.

Nesmyslnost otěhotnění z větrného proudu potvrdila také zdravotnice Eman Sulaeman. Na stranu druhou si ale ani nemyslí, že by žena lhala. Podle jejího názoru došlo v jejím případě k takzvanému kryptickému těhotenství, stavu, když žena po celou dobu netuší, že je gravidní a dojde jí to až těsně před porodem nebo během samotného porodu. K tomuto stavu může přispět užívání antikoncepce nebo abnormální tvar některých orgánů.

Thumbnail # Žena si chtěla udržet přítele. Devět měsíců předstírala, že je těhotná
Mohlo by Vás zajímat:

Žena si chtěla udržet přítele. Devět měsíců předstírala, že je těhotná

O podobném příběhu informovala média v Indonésii už loni. Třicetiletá Heni Huraeni tehdy porodila hodinu poté, co se u ní objevily první těhotenské příznaky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu