válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena si vstříkla do žil ovocný džus. Nebyl to dobrý nápad

Žena si vstříkla do žil ovocný džus. Nebyl to dobrý nápad
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

O Darwinovu cenu se málem zasloužila jednapadesátiletá Číňanka z provincie Chu-nan. Ta si přímo do žil vstříkla kombinaci ovocných šťáv.

Simona Knotkova 29. března 2019

Žena, uváděná v médiích pod příjmením Ceng, byla poslední roky posedlá zdravým životním stylem. Její vášeň ji bohužel přivedla k výstřednímu nápadu a málem ji stála život. 22. února si namíchala koktejl z dvaceti různých druhů ovoce, který si prostřednictvím infúze vstříkla rovnou do žil.

Šťáva v krevním systému brzy odvedla svou práci. Krátce po infuzi začala Ceng pociťovat příznaky alergie a svědilo ji celé tělo. Zároveň se zvyšovala její tělesná teplota. Žena se přesto rozhodla vážné symptomy ignorovat a nepřivolala si lékařskou pomoc. Jednat začal teprve manžel, který si všiml, že s jeho partnerkou není něco v pořádku.

Odvezl ji do nemocnice, kde ihned putovala na jednotku intenzivní péče. Tam jí šokovaní lékaři diagnostikovali sepsi organismu a vážné poškození ledvin, jater a srdce. Zeng byla připojena na dialýzu a byla jí nasazena antibiotika a léky proti srážení krve. Ač lékařské prognózy nebyly příznivé a počítaly s nejhorším, po pěti dnech terapie se žena z nejhoršího dostala.

V rozhovoru pro média zalitovala nechytře zvolené léčebné kúry. „Myslela jsem, že čerstvé ovoce je plné živin a nemůže mému tělu nijak uškodit. Neměla jsem ani tušení, do jakých problémů mě dostane,“ okomentovala nerozumné jednání.

Množství odborníků se prostřednictvím jejího příběhu nyní snaží varovat i další jedince posedlé zdravým životním stylem, jejichž počet v době sociálních sítích stále stoupá. Lidé mají přístup ke kvantu informací, které si bohužel mnohdy přebírají po svém a namísto pomoci tělu se svým vlastním zdravím hazardují.

„Některé ovocné džusy sice přináší užitek i vaší cévní soustavě, ale rozhodně by neměly být aplikovány přímo do žil,“ upozorňuje odborník na výživu z Pekingu Lu Čung-i.

Další články

Zavří­t reklamu