válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena si před 10 lety najala herce, který měl hrát otce její dcery. Dodnes neodhalila pravdu

Žena si před 10 lety najala herce, který měl hrát otce její dcery. Dodnes neodhalila pravdu
Zdroj: bbc.com

Megumi a její matku opustil otec, když byla dívka ještě kojenec. Později ji jako dítě z neúplné rodiny začali spolužáci šikanovat. Tehdy se její matka Asako rozhodla pro radikální řešení...

Simona Knotkova 1. prosince 2018

V Japonsku existuje spousta agentur, díky kterým si můžete najmout falešného člena rodiny nebo partnera. Jednu takovou se před deseti lety rozhodla využít i svobodná matka, která je v původním článku od BBC uváděna pod falešným jménem Asako. Najatý herec měl hrát otce její desetileté dcery. Zatímco většinou se ale jedná pouze o jednorázové záležitosti, muž je za svou roli placen už více jak deset let.

„Je to mé jediné dítě. Trhalo mi srdce, když jsem viděla, jak se trápí,“ vzpomíná žena na rozhodující moment. K najmutí herce ji přimělo zjištění, že Megumi je kvůli své rodinné situaci ostatními dětmi šikanovaná. Mladá dívka se stáhla do sebe a odmítala chodit do školy. Asako proto vymyslela plán s hercem, který měl jejího otce zastupovat.

Z pěti kandidátů si vybrala muže označovaného ve článku jako Takaši. Na svou roli se prý důkladně připravoval sledováním filmů Malá Miss Sunshine a Děti moje, jejichž příběhy se točí právě kolem tématu dysfunkčních rodin.

„Moje požadavky byly jednoduché. Nejprve jsem chtěla, aby se Megumi omluvil za to, že v jejím životě chyběl. Podruhé jsem chtěla, aby jí pečlivě naslouchal,“ vypráví Asako. Dceři řekla, že se její otec znovu objevil, ale žije nyní s náhradní rodinou. Svou dceru si po letech přál znovu vidět. Dívka byla zprvu šokovaná, ale souhlasila, že se s mužem sejde. Po čase se mezi dvojicí vytvořilo silné pouto. Bohužel – jenom u jednoho z nich se jedná o skutečné a nehrané emoce.

„Přepínání osobností a identit je v této práci velmi důležité. Jsem ale jenom člověk a samozřejmě by byla lež, kdybych řekl, že se ve mně nevytváří emoční konflikt, když jí třeba říkám, že ji miluji. Neustále si ale musím připomínat, že je to moje práce,“ říká Takaši.

Muž musí čelit také další komplikaci – Asako se do něj po čase doopravdy zamilovala. „Řekla jsem mu, že bych chtěla, aby se stal skutečným členem naší rodiny a oženil se se mnou. Odpověděl mi ale, že je to jeho práce. Uvědomuji si, že je s námi jenom proto, že mu platím.“

Za každé další setkání musí platit kolem 10 tisíc jenů (cca 2050 korun). Prozatím nechce na situaci však nic měnit. Dokonce má už plány do budoucna. „Ideální by bylo, kdyby si nadále myslela, že je to její otec. Až se bude jednoho dne vdávat, chtěla bych, aby tam byl i on. Stejně tak chci, aby byl dědou pro její děti. Nejhorší, co se může stát, je, že se moje dcera dozví pravdu.“

Z možnosti, že by se na scénu vrátil skutečný otec dnes již dospělé ženy, obavy nemá. I když ji většina lidí odsuzuje, že své dceři lže, Asako je stále přesvědčená, že udělala dobrou věc. „Vím, že si spousta lidí myslí, že je bláznivé platit někoho, kdo lže mé dceři, ale byla jsem zoufalá. Každý, kdo někdy zažil ten pocit beznaděje, když je vaše dítě nešťastné, to asi chápe,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu