válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena si chtěla vzít své milované auto s sebou do hrobu. Jako faraon Tutanchamon

Žena si chtěla vzít své milované auto s sebou do hrobu. Jako faraon Tutanchamon
Zdroj: mysendoff.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Už ve svých 33 letech sepsala vdova po texaském ropném magnátu Sandra West svoji poslední vůli. V ní jako jediného dědice určila svého švagra, ovšem pod podmínkou, že jí zajistí pohřeb přesně podle jejího přání. To znělo: být pohřbena po boku svého zemřelého muže, v noční košili, ve ferrari, na pohodlně sklopeném sedadle.

Jan Kyzlink 6. března 2015

Bylo to přání hodné egyptských faraonů, o nichž amatérská egyptoložka Sandra West tak ráda studovala v knihách. Sám Tutanchamon byl přece pohřben na nejlepším dopravním prostředku své doby – dvou zlatých vozech. Vdova po ropném magnátovi a někdejší texaská celebrita se chtěla na věčnost vydat v neméně okázalém stylu.

Na vyplnění svého přání dlouho nečekala, zemřela už po pěti letech od sepsání závěti. Původně se myslelo, že její smrt způsobily komplikace po prodělané automobilové nehodě, ale koroner jako příčinu úmrtí určil předávkování barbituráty a kodeinem.

Na její pohřeb se sjelo okolo 300 zvědavců, kteří chtěli na vlastní oči vidět, jak se pohřbívá auto. Světle modré Ferrari 330 America bylo nejprve uloženo do speciálního kontejneru, poté naloženo na přistavený valník a odvezeno k veliké pohřební jámě, poblíž které stála připravená i betonová míchačka. Hákem auto vyzvedli a pomalu spouštěli dolů do jámy, kterou pak celou zalili betonem. O betonu sice v závěti nebyla řeč, ale ředitel hřbitova jeho použití zdůvodnil obavou, aby se vůz jednoho dne nevrátil zpátky do ulic. Pro jistotu na náhrobní desku nenapsali ani název auta, vyryly tam jen jméno jeho majitelky. I tak se ale toto poměrně nenápadné místo na hřbitově v San Antonio stalo magnetem pro tisíce turistů, kteří se na ně chodí dívat dodnes. Zda je sem táhne Sandra West, či Ferrari 330 America, je otázkou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu