válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena se ztratila v brazilském pralese. Energii prý získávala ze slunce a mluvila s rostlinami

Žena se ztratila v brazilském pralese. Energii prý získávala ze slunce a mluvila s rostlinami
Zdroj: Wikimedia Commons

V roce 2018 proletěla britskými médii zpráva o sedmadvacetileté ženě, která se ztratila v brazilském pralese. Po nalezení se novinářům svěřila s velmi zvláštními zážitky. Mimo jiné prý mluvila s rostlinami.

Simona Knotkova 6. května 2021

Britka Katherine Brewster byla součástí hippies komunity Dom Jose v brazilském státě Rio Grande do Sul. V den, kdy se ztratila, si šla údajně zameditovat do lesa. Když se po několika hodinách nevracela, spustilo se rozsáhlé pátrání. Teprve po pěti dnech se záchranářům podařilo slabou a od hmyzu pokousanou ženu najít. K překvapení všech jim sdělila, že se do hlubin nebezpečné džungle vydala dobrovolně. „Poslední tři měsíce jsem dostávala božské zprávy, abych odešla do divočiny. Připravovala jsem se na to měsíc. Naučila jsem se, jak se živit sluncem, a třicet dní jsem nic nejedla,“ řekla.

Kupředu ji prý vedlo morfogenetické pole. „Automaticky jsem věděla, kam jít a co dělat. Vůbec jsem nemusela přemýšlet, moje tělo vědělo, kam míří. Cítila jsem se jako zvíře. Zvířata také nepřemýšlejí, ale vědí, co mají a nemají jíst. Tak to bylo i u mě, bylo to jako instinkt. Promlouvaly ke mně samy rostliny, které mi říkaly, co můžu jíst, z čeho si udělat čaj, co použít na ránu. Sdělení ke mně přicházela ve slovech. Jako bych s rostlinami vedla konverzaci.“

Naživu ji kromě slunce udržovala strava z limetek, bergamotu a jasmínového kořene. Jaguáry ani anakondy během svého pobytu v džungli neviděla, zato ji napadali komáři, vosy a mravenci. Brewster se proti nim však nebránila, aby si zvykla na bolest. „Bylo to v pohodě, vůbec mě nenapadlo, že bych mohla zemřít. Větší strach jsem měla z vyšší síly než z lesa. Zrovna jsem meditovala, když mě našli. Nebyla to pro mě žádná úleva, nechtěla jsem se vracet. Rozhodně to ještě někdy udělám,“ tvrdila britským novinářům.

K případu se vyjádřil také náčelník místní policie Lourenço Guerra: „Katherine bylo velmi líto, kolik problémů způsobila. Špatně předpokládala, že se po ní nebude nikdo shánět. Měla v plánu strávit tři týdny v přírodě. Problémem bylo, že o tom nikomu neřekla, a to dokonce ani svým kamarádům a rodině.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu