válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena se zázračně vyléčila poté, co přešla na rostlinnou stravu

Žena se zázračně vyléčila poté, co přešla na rostlinnou stravu
Zdroj: Pexels
+ 3 fotky+ 4 fotky

Proti závažnému cévnímu onemocnění žena z Nového Zélandu vyzkoušela všechno. Nakonec jí pomohla rostlinná strava bez zpracovaných potravin.

Simona Knotkova 12. března 2021

Systémová vaskulitida byla nejmenované třiašedesátileté ženě z Nového Zélandu diagnostikována před pár lety. S potížemi se přitom potýkala už od roku 2006. Nemoc se navenek projevovala svědivými zarudlými skvrnami na nohách, nateklými chodidly a mokvajícími vředy. Lékaři dosud neznají přesnou příčinu této choroby, která se objevuje hlavně u žen ve středním věku. Z toho důvodu na ni dosud neexistují ani léky, ač se problém u některých pacientů dá redukovat nošením kompresních punčoch nebo užíváním antikoagulačních medikamentů.

Thumbnail # Britská firma nabízí milion člověku, který se na 3 měsíce stane veganem
Mohlo by Vás zajímat:

Britská firma nabízí milion člověku, který se na 3 měsíce stane veganem

Žena vyzkoušela všechno možné, ale bolestivých vředů se nikdy nedokázala nadobro zbavit. Dočasně zabíraly například kompresní punčochy, ale komplikace se znovu objevily hned poté, co je přestala nosit. O své diagnóze se v roce 2016 bavila s rodinným lékařem, který jí doporučil přejít na rostlinnou stravu bez průmyslově zpracovaných potravin. Do svého jídelníčku měla pacientka zařadit pouze ovoce, zeleninu, luštěniny, obiloviny, bylinky a koření. Doktor předpokládal, že by změna ve stravování mohla příznivě působit na průtok krve. Potíže se začaly mírnit už měsíc poté, co žena na rostlinnou stravu přešla. Do roku vymizely úplně.

I když není možné dokázat, že remisi vyvolala skutečně úprava jídelníčku, pravda je, že když žena o Vánocích zažila relaps, choroba se opět probudila. „Zase jsem do toho spadla. Dopřávala jsem si ryby s hranolky, koláče, šunkovo-sýrové sendviče a v únoru a březnu se mi zase začaly dělat ty hrozné vředy. Opět jsem měla velké bolesti,“ vypověděla pro studii, která vyšla v BMJ Case Reports.

Thumbnail # Jedno dvojče se na tři měsíce stalo veganem, druhé jedlo hodně masa. Jak to dopadlo?
Mohlo by Vás zajímat:

Jedno dvojče se na tři měsíce stalo veganem, druhé jedlo hodně masa. Jak to dopadlo?

Od té doby se snaží přísně dodržovat dietu a její stav je momentálně bez vážnějších příznaků. Konkrétní mechanismus, který způsobil zázračné uzdravení, autoři studie neznají. Teorií je, že rostlinná strava v těle spustila protizánětlivé a protisrážlivé procesy, což se pozitivně podepsalo na průběhu nemoci.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu