válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena se považuje za skutečného doktora Dolittla. Údajně rozmlouvá se zvířaty

Žena se považuje za skutečného doktora Dolittla. Údajně rozmlouvá se zvířaty
Zdroj: metro.co.uk

V roce 1998 měla premiéru komedie Dr. Dolittle, ve které hlavní hrdina s tváří Eddieho Murphyho rozmlouval se zvířaty. Zatímco hollywoodští tvůrci stvořili fiktivní dílo, se zvířaty prý opravdu je možné komunikovat. Tvrdí to aspoň Ruthy Bradshaw z britského Colchesteru, která si sama sobě přezdívá "skutečný doktor Dolittle".

Simona Knotkova 12. září 2018

Mimosmyslovou schopnost v sobě dvaačtyřicetiletá žena objevila v roce 2008. V rámci humanitárního projektu tehdy navštívila madagaskarskou džungli.

„Uslyšela jsem hlas, který mi říkal: ‚Běž pryč.‘ Podívala jsem se nahoru a seděl tam lemur, který zíral přímo na mě. Vykálel se mi na hlavu. Pochopila jsem pak, proč jsem slyšela ten hlas,“ popisuje Ruthy Bradshaw první nadpřirozený zážitek.

V té době byla ještě ředitelkou marketingové firmy. Později se však lukrativního místa vzdala a na plný úvazek se stala komunikačním médiem se zvířaty. Své služby nabízí za více jak 28 tisíc korun. Pokud mají majitelé zájem kontaktovat již zesnulého mazlíčka, musí si poté nachystat přes 56 tisíc. I tuto dovednost žena údajně ovládá.

„Pracovala jsem třeba s párem, kterému během požáru domu zemřely čtyři kočky. Měli spoustu otázek a celá tragédie je hluboce poznamenala. Když jsem se spojila s hlavním kocourem, měla jsem vizi pečené brambory. Nádherné, velké, ještě kouřící a na povrchu křupavé. Když jsem o tom řekla majitelům, vybuchli smíchy. Řekli mi, že jejich kocour pečené brambory miloval,“ vypráví.

Rozmluva se zvířaty je podle Ruthy Bradshaw dovednost, kterou bychom všichni mohli ovládat.

Podle jejího názoru zvířata rozumí všemu, co říkáme. Zprvu se ale zdráhají komunikace, protože Bradshaw je pro ně cizí člověk, který strká nos do jejich věcí. Jednou z výjimek byl například bojácný kůň, u kterého se žena pokoušela zjistit důvod rozrušení.

„Hovor s ním probíhal velmi rychle. V hlavě se mi objevil obraz smetáku a červené barvy. Ošetřovatelce jsem řekla, že ho někdo v červeném tričku zbil smetákem. Odpověděla mi, že naposledy byl na místě, kde zaměstnanci skutečně nosili červená trička. Potvrdila se tak její domněnka, že mu někdo ublížil.“

Komunikace se zvířaty ji natolik pohltila, že by se nejradši nechala přejmenovat. Před tímto krokem ji ale brzdí šťastné tříleté manželství.

„Kdybych už nebyla vdaná, nechala bych si změnit jméno na Doolittle. Naprosto miluji svou práci. Podporu cítím i od manžela. Vždycky věděl, že jsem něčím odlišná. Trvá to už několik let. Vždycky jsem si myslela, že mám nějaký dar, ale nikdy jsem nevěděla, jaký. Věřím, že všichni jsme se s něčím takovým narodili. Musíte jen zapracovat na své víře,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu