Američanka dostala do budoucna cennou pěstitelskou lekci.

Američanka dostala do budoucna cennou pěstitelskou lekci. | zdroj: facebook.com/caelie.chapman.5


Žena se poctivě starala o svůj sukulent. Po dvou letech zjistila, že je umělý

TÉMATA: rostliny | sukulenty | pěstitelství

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2020 | 08:00

Sociální sítě obletěl příběh ženy, které se podařil kuriózní pěstitelský přešlap. Po dvou letech zjistila, že sukulent, o který se stará, je umělý.

Kdo by nemiloval sukulenty? Jejich údržba je minimální a přitom udělají v interiéru i exteriéru velkou parádu. To je důvod, proč je tato rostlina oblíbená i u těch jedinců, kteří pěstování zeleně jinak moc neholdují. V oblibě je má také matka v domácnosti, osmadvacetiletá Caelie Wilkes z Kalifornie. Jak se ale na konci letošního února dozvěděla, jeden z jejích exemplářů nebyl takový, jaký se zdál být. Abychom byli konkrétní – po dvou letech zjistila, že je umělý.

"Byla jsem na něho tak pyšná. Byl plný, nádherně zbarvený, prostě dokonalá rostlina. Byl postavený u kuchyňského okna. Zalévala jsem ho podle rozvrhu. Když se ho pokoušel zalít někdo jiný, bránila jsem mu v tom, protože jsem chtěla, aby se mu dostávalo řádné péče. Naprosto jsem ho milovala," píše žena ve facebookovém příspěvku.

Pokračuje: "Dnes jsem se rozhodla, že nastal čas přesadit ho. Našla jsem tu nejrozkošnější vázu, do které se perfektně hodil. Vytáhla jsem ho z jeho originální plastové nádoby, jenom abych zjistila, že je UMĚLÝ. Tolik lásky jsem do něho vložila! Omývala jsem jeho listy, tolik jsem se snažila, aby vypadal co nejlépe, a přitom je celý z plastu! Jak je možné, že jsem na to nepřišla? Byl celou dobu na polystyrenu, na kterém byl nalepený písek! Mám pocit, jako by poslední dva roky byly jedna velká lež."

Její příhoda pobavila uživatele sociální sítě a stala se virálem, který byl sdílen už více než sedmtisíckrát. V komentářové sekci se začali ozývat také další podobně "podvedení" lidé:

"Taky se mi to stalo! Máma mi koupila sukulent hned poté, co mi vytrhli zub moudrosti. Když jsem ho od ní převzala, byla jsem ještě moc omámená léky, a tehdy to bylo jedinkrát, co jsem se na něho pořádně podívala. Teprve po roce mě začalo znepokojovat, že neroste, tak jsem vložila prst do hlíny, abych zjistila, jestli je moc suchá, nebo moc mokrá, a zjistila jsem…, že je to zatracený beton," stojí například v jednom komentáři.

Paradoxem je, že Caelie Wilkes není v pěstování rostlin žádný zelenáč a ve sbírce má už mnoho dalších sukulentů. Svých pár minut slávy se rozhodla využít aspoň založením instagramového profilu, na kterém se nyní chlubí se svými výpěstky.

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu