Chcete taky procestovat svět? Tak vzhůru do toho! Nebo i vy potřebujete na něco takového mít vážnou diagnózu...?

Chcete taky procestovat svět? Tak vzhůru do toho! Nebo i vy potřebujete na něco takového mít vážnou diagnózu...? | zdroj: buzzfeed.com


Žena se dozvěděla, že má rakovinu. Po operaci sbalila batoh a vydala se na cestu kolem světa

TÉMATA: cestování | neobyčejní lidé | nemoci | rakovina

user-avatar

Simona Knotková

10. 05. 2016 | 10:00

Megan Sullivan je filmařka ze San Francisca, které byla v roce 2015 diagnostikována rakovina kůže. Když si žena uvědomila, jak málo dní před ní už může být, po operaci si sbalila zavazadla a vydala se na dlouhou cestu.

Diagnostikování nádoru přitom nebyla jediná rána, která ji tehdy stihla. Během dvou týdnů také málem přišla o život pádem z útesu a během autonehody.

"Začalo to v Yosemitském údolí, kde jsem už třetím rokem trénovala lezení po El Capitan. Byla jsem ve výšce 600 metrů, když jsem měla ošklivý patnáctimetrový pád. Po něm jsem pak musela o všem přemýšlet… Ptala jsem se sama sebe, proč se přivádím do takových děsivých situacích. Co se sama sobě snažím dokázat? Nebo ještě lépe, co se tím snažím dokázat světu? O týden později jsem jela na svém skútru, když mě srazilo auto. Během kontroly mi zjistili rakovinu kůže," vzpomíná Megan.

Nádor se dal naštěstí odstranit operativně. Po chirurgickém zákroku se žena rozhodla, že zcela změní svůj život, a vydala se na cesty. Za třináct dnů navštívila dvanáct zemí a celkem procestovala více jak 45 tisíc kilometrů. Římské koloseum, Velká čínská zeď nebo Tádž Mahal – to všechno během svého výletu stihla. A její cesta ještě neskončila.

Přestože Sullivan přiznává, že doma v Kalifornii má dobře placené zaměstnání, podobné cestování si podle ní může dovolit i většina z nás. Je to jenom o určení si priorit, za co své peníze utratíme. A ruku na srdce: Nevyhazujeme je většinou za věci, které vlastně vůbec nepotřebujeme?

"Je velmi mylnou představou, že na něco takového musíte být Bill Gates. To je lež. Když omezíte denní plýtvání peněz na zbytečnostech, můžete si našetřit spoustu peněz nejenom na podobný výlet. Já osobně neustále šetřím, nedávám všechno jenom do kreditek. Jsem taky známá tím, že nosím tři roky stejné džíny a do každého baru v San Franciscu jsem už z domu předzásobená vínem."

Všechna dobrodružství Megan můžete sledovat na jejím Instagramu.

user-avatar

Simona Knotková

10. 05. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu