válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena se chce rozvést se svým manželem. Dělá za ni totiž všechny domácí práce

Žena se chce rozvést se svým manželem. Dělá za ni totiž všechny domácí práce
Zdroj: odditycentral.com

S kuriózním případem se setkali soudci v Egyptě. Žádost o rozvod tam podala žena, které vadí, že za ni všechny domácí práce odvádí manžel.

Simona Knotkova 25. listopadu 2017

Pouhé dva týdny vydržela osmadvacetiletá Samar M. v manželství s jednatřicetiletým Mohammadem S. Důvod? Muž se o celou domácnost stará sám a na Samar nezbývá žádná práce.

„Můj manžel je žena v domácnosti. Nenechá mě na nic sáhnout a o všem rozhoduje sám. Dokonce i když má něco v práci, najme si lidi, aby mohl zůstat doma. Já můžu jenom sedět a sledovat ho,“ stěžuje si žena.

Mohammad vlastní obchod s oblečením a se Samar se poznal před dvěma roky. Dokud s ním žena ale nežila, netušila, jaký doopravdy je. Na její argumenty muž namítá, že je to je jeho dům, a proto se v něm bude žít podle jeho pravidel. Čerstvá novomanželka toho má už dost.

„Nenávidím život s ním. Buď vaří, nebo pere, ví, jak rozdělit prádlo podle barev. Žehlí, zametá, rovná jídlo v ledničce a přesouvá nábytek. Nedává mi žádnou volnost, abych se o domácnost mohla starat i já. Připadám si jako host v hotelu.“

Z jejích obvinění byla nejvíce překvapená tchýně, podle které muž naopak nic nedělal, když žil ještě s rodiči. Samar jako muslimská žena však už požádala o takzvaný khul – rozvod ze strany ženy, při kterém musí být muži vyplatit finanční obnos – a doufá, že její žádosti bude vyhověno.

Další články

Zavří­t reklamu