válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena se bála pitbula svého souseda. Názor změnila, když jí pes zachránil život

Žena se bála pitbula svého souseda. Názor změnila, když jí pes zachránil život
Zdroj: boredpanda.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Pitbulové jsou obecně považováni za agresivní plemeno, a mezi některými lidmi se proto netěší velké oblibě. Podobný postoj k nim měla také starší žena ze Švédska. Vše přehodnotila, když jí pitbul souseda zachránil život.

Simona Knotkova 13. března 2020

„Simbu mám od doby, kdy mu bylo osm týdnů. Dnes má čtyři roky a je to šťastný malý chlápek. Rád jí Dentastix a samozřejmě všechno, co je na mém talíři. V létě je jeho nejoblíbenější činností plavání. Rád také běhá po lesích a hraje si se svými psími kamarády,“ vypráví o svém domácím mazlíčkovi Arjanit Mehana.

Ne všichni měli na jeho pitbula podobně pozitivní názor. Ve velké lásce ho kupříkladu neměla starší sousedka, která bydlela přímo pod Arjanitovým bytem. Všechno se změnilo jednoho prosincového dne.

Když se muž vracel se svým psem z venku, Simba začal najednou štěkat a rozeběhl se ke dveřím sousedky. Arjanit pak zaslechl volání o pomoc nešťastné ženy, která upadla a zlomila si kyčel. Nebýt jeho pitbula, sousedce by možná nikdo nepomohl a ona zemřela. Arjanit jí zavolal sanitku a poté společně čekali na její příjezd.

„Řekla: ‚Díky, že jsi mě slyšel.‘ Nejprve jsem si myslel, že tím myslí mě, ale pak dodala, že to bylo určené pejskovi,“ sdělil Švéd, jehož příběh se stal virálem.

Dodává, že pokud je pes ke svému okolí agresivní, většinou to není jeho chyba, ale chyba majitele: „Labradoři nebo vlčáci můžou být agresivní, nebo milí a přátelští stejně jako rodinní psi. To se vlastně týká úplně všech psů. Problémem není rasa psa, ale obvykle ten, který drží jeho vodítko. Dejte pitbulům šanci, zaslouží si ji.“

Další články

Zavří­t reklamu