válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena přišla do nemocnice v kostýmu žirafy, aby se nenakazila koronavirem

Žena přišla do nemocnice v kostýmu žirafy, aby se nenakazila koronavirem
Zdroj: indiatoday.in

Sociálními sítěmi se teď prohání video, které je zároveň úsměvné i depresivní. Obsahuje nafukovací žirafu, což by samo o sobě bylo roztomilé. Její účel ale už ale takové pozitivní vibrace nevyvolává.

Marta Šindlauerová 25. února 2020

COVID-2019 neboli obecněji koronavirus je slovo, se kterým se poslední měsíce setkáváme bohužel až příliš často, a tak tedy automaticky odpadá nutnost připomínat, o co se vlastně jedná. Číňané, z jejichž země virus vzešel, jsou ve snahách o ochranu proti viru možná ještě o několik úrovní výše než zbytek světa.

Patrné to je například z virálního videa, které zachycuje ženu, jak si jde do nemocnice v čínském Luzhou pro léky. Její stupeň ochrany se ale neomezuje jen na roušku nebo respirátor na obličeji. Žena se po zdravotnickém zařízení pohybovala ve velkém nafukovacím kostýmu žirafy. V žirafím krku byl pak průzor vyplněný fólií, skrze kterou bylo ženě vidět do tváře.

Jak se později ukázalo, žena si kostým nenavlékla jen tak. Dostala se vlastně do úzkých. Před návštěvou nemocnice si chtěla koupit na internetu roušku, ale není asi žádným překvapením, že ty se vyprodávají hodně rychle. Roušku tedy žádnou nesehnala, a tak si ze zoufalství objednala dva žirafí kostýmy. Koneckonců – lepší nějaká ochrana než žádná. Pro jistotu si ještě navlékla aspoň prošlou roušku. Přiznala se, že doma měla zásoby pouze roušek s prošlou expirací (konkrétně z roku 2017), takže si nakonec musela vzít nějakou starou a ještě i mnohokrát používanou.

Jestli tento kostým splnil svůj účel a žena se nenakazila, se zatím neví. Odborníci však případ okomentovali s tím, že takováto ochrana v podobě nafukovací žirafy nemá žádný, vůbec žádný efekt. Prošlou rouškou tomu žena nasadila korunu.

Další články

Zavří­t reklamu