Proč končit s něčím, co člověka stále baví? Bette Nashová si zkrátka uměla vybrat povolání.

Proč končit s něčím, co člověka stále baví? Bette Nashová si zkrátka uměla vybrat povolání. | zdroj: dailymail.com


Žena pracuje jako letuška už skoro 60 let. A stále nemá v plánu skončit

TÉMATA: senioři | povolání

user-avatar

Simona Knotková

13. 12. 2016 | 12:00

Bette Nashovou lákal luxusní svět v oblacích už od dvaceti. Letušku dělá i dnes, ve svých 80 letech, a do důchodu se stále nechystá.

Ve svých letech by si už dávno mohla užívat odpočinku. Američanka Bette Nashová však namísto pohodlí domácího gauče volí stísněné prostory letadla, v nichž obsluhuje cestující už skoro 60 let. A stále nevidí důvod končit.

Do práce poprvé nastoupila 4. listopadu 1957. Tehdy jí bylo jednadvacet let a létání bylo skutečným luxusem. Za ty roky se letecké služby podstatně změnily. Nijak se však nezměnilo její nadšení z práce. "Vím, že to bude znít jako klišé, ale miluji poznávání nových lidí. To je to, co mě po celé ty roky nutí pokračovat," říká Nashová.

Na své cestě létá z Washingtonu do Bostonu. Někteří cestující už ji vítají jako starou známou. Zaměstnání celý život dokonce zvládá vedle péče o svého syna, který se narodil jako postižený.

"Za mnoho vděčím dobrému zdraví. Díky tomu mám za sebou skvělou kariéru, kterou jsem dokázala zkombinovat s osobním životem. Práce mi umožňuje starat se i o syna."

Ženě nedělá ani problém přizpůsobovat se novým postupům. Věří, že i přes neustalý pokrok technologie nikdy nenahradí její práci. A pokud jí to zdraví dovolí, do důchodu se stále nechystá. Minimálně ne další dva roky.

"Proč končit s prací? Je to pořád zábava. Vytrvám minimálně do svého diamantového výročí stejně jako královna Alžběta."

 

user-avatar

Simona Knotková

13. 12. 2016 | 12:00

Zavří­t reklamu