Britka chtěla, aby jí muž pomáhal v domácnosti. A to si dovolila moc.

Britka chtěla, aby jí muž pomáhal v domácnosti. A to si dovolila moc. | zdroj: thesun.co.uk


Žena nutila manžela do uklízení. Dostala se za to do vězení

TÉMATA: rodina | vztahy | manželství | domácnost

user-avatar

Simona Knotková

12. 07. 2019 | 09:05

Před nedávnem proběhla médii zpráva o případu z Argentiny, kde žena úspěšně zažalovala svého ex-manžela za to, že se dvacet sedm let starala o domácnost. V Británii se pro změnu stala obžalovanou žena, která nutila manžela do domácích prací.

Valerie z Cattericku se za Michaela Sanderse provdala v roce 2012. Zprvu nic nenasvědčovalo budoucím problémům. Praskliny v jejich vztahu se začaly objevovat poté, co muž propadl kulturistice. Manželce se přestal věnovat a odmítal se podílet na údržbě domácnosti.

"Celé dny cvičil, přestala jsem ho vídat. Když nebyl v posilovně, hodiny uklízel své auto. Později se začal účastnit kulturistických soutěží. Vůbec se mi nelíbil. Bylo to, jako bych objímala žehlící prkno. Začal brát Viagru, protože kvůli steroidům prý nemohl mít erekci," vypovídá žena.

Po domě mu začala nechávat lístečky s pokyny, co má udělat, ale bezvýsledně. Michael z toho naopak začal být skleslý, až si jeho nálady všimli pracovníci z Úřadu práce, kteří se objevili v jeho zaměstnání. Když jim řekl, že ho manželka nutí do domácích prací a přikazuje mu, aby tolik necvičil, úředníci ihned zkontaktovali policii. Ta Valerii následně vyvedla z domu v poutech za "donucovací a kontrolující chování". Za mřížemi strávila sedmnáct hodin a dalších čtrnáct měsíců se případ projednával u soudu, kterým byla nakonec zproštěna viny.

"Nikdy jsem nic špatného neprovedla. Byla jsem vystrašená. Cítila jsem se jako kriminálník. Propustili mě na další den a vzali mi klíče od domu. Musela jsem přespat u matky mé kamarádky," sdělila do médií. Nechápe, že její pobídky k úklidu byly vyloženy jako manipulativní chování. "To by se teď před soud mohl dostat každý sezdaný pár."

Michael později připustil, že rozhodnutí policejních orgánů bylo celkem kruté, ale dle jeho mínění se k němu Valerie chovala skutečně nevhodně. "Nemůžu říct, jestli bylo správné, že šla k soudu, nebo ne. To nebylo moje rozhodnutí. Neustále mě ale kontrolovala. Nechávala venku vysavač nebo leštící prostředky a chtěla po mně, abych každý den kvůli psům uklízel."

Dvojice je nyní v rozvodovém řízení. "Sedmnáct hodin v cele kompletně zničilo mou lásku k němu. Je to taková úleva, že už je po všem," uzavírá Valerie.

user-avatar

Simona Knotková

12. 07. 2019 | 09:05

Zavří­t reklamu