válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena nosila přes měsíc v podprsence vejce. Vylíhlo se jí roztomilé káčátko

Žena nosila přes měsíc v podprsence vejce. Vylíhlo se jí roztomilé káčátko
Zdroj: boredpanda.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

O vejcích chovaných v inkubátoru, ze kterých se později vyklubala mlaďáta, jste už možná slyšeli. Ale o vejci, které bylo vynášeno v teplé, pohodlné (a vlhké) podprsence slyšíte určitě poprvé.

Marta Šindlauerová 5. května 2020

Betsy Ross pochází z Kalifornie a celý její příběh začal, když si se svým manželem a čtyřmi dětmi vyšla na procházku do parku. Jak si to tak štrádovali, uviděli na zemi poškozené kachní hnízdo, v němž bylo několik vajec. Betsyiny děti se jaly vajíčka prozkoumávat a narazily na jedno, které bylo rozbité jen trošku. Přemluvily svoji matku, aby se vejce ujala a ptáčátko zachránila. Betsy se nakonec žadonění dětiček poddala, ačkoli o líhnutí vajec nevěděla zhola nic. Na inkubátor neměla peníze, a když zavolala do ochranného spolku, zda by vejce nezachránili, dočkala se odmítnutí. Spolek se jí aspoň pokusil „utěšit“, že pokud by se jí z vejce povedlo vyvést na svět mládě, rádi se o něj postarají. Betsy tedy pokrčila rameny, dala si vejce do bezpečného místa – což byla vlastní podprsenka, a začala na internetu hledat, jak se o takové vajíčko bez inkubátoru vlastně starat.

Dozvěděla se, že vejce potřebuje teplo a vlhko, a tak umístění ve vrchní části spodního prádla, ve kterém se prsa samozřejmě také potí, tento požadavek dokonale splňovalo. Betsy pak vajíčko několikrát denně otáčela, aby se prohřívalo ze všech stran stejně. Dokonce se jí dařilo s malým pokladem i spát. Když se potřebovala osprchovat, hlídaní promptně poskytl manžel. Asi po 35 dnech podprsenkového nošení Betsy pochopila na základě pohybů uvnitř vajíčka, že nastal čas k líhnutí (pravda, předčasnému) a začala se na tuto velkou událost připravovat. Z plastového kontejneru a lampy vytvořila inkubátor a do něj vejce umístila. Zakrátko se z vajíčka začalo ozývat slabé pištění a klepání zobáčku o skořápku, a ačkoli mělo káčátko při svém líhnutí určité těžkosti (nemohlo se například odpoutat od žloutku) a po vyklubání se z vajíčka bylo nesmírně oslabené, postupně se s pomocí Betsy postavilo na vlastní nohy.

Z káčátka se stal Betsyin miláček, všude svou „maminku“ následoval, spal s ní, chodil s ní na nákupy, koupal se s ní ve vaně a vydával žalostné zvuky, když nebyla Betsy nablízku. Ale neortodoxní kachní maminka samozřejmě měla svůj život a musela se maximálně věnovat celé své rodině, takže se jednoho dne rozhodla, že nadešel onen okamžik, kdy bude muset kačenku odevzdat profesionální chovné stanici, která pomůže zvířeti s návratém do volné přírody. Její příběh o kachně v podprsence se ale asi v rodině Rossových bude dlouho, dlouho vyprávět.

Další články

Zavří­t reklamu