válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena neskutečně trpí kvůli záhadné nemoci z hmyzího kousnutí. Chce podstoupit asistovanou sebevraždu

+ 3 fotky+ 4 fotky

Ve dvanácti letech ji na zahradě mělo kousnout klíště. Od té doby třiadvacetiletá Britka Kirsty Keep trpí obrovskými bolestmi. V poslední době se vystupňovaly natolik, že prosí svou rodinu, aby ji poslali na kliniku smrti do Švýcarska.

Simona Knotkova 18. května 2016

Rodina Kirsty je přesvědčená, že všechno začalo právě kousnutím od klíštěte. Lékařské testy však boreliózu nepotvrdily. Mladá žena je naopak několik let léčená jako pacient se systémovým lupusem, autoimunitním onemocněním, během něhož tělo napadá své vlastní tkáně a orgány. I tuto nemoc však odborník londýnské nemocnice Guy’s Hospital během jednoho z posledních vyšetření vyloučil.

Keep trpí periferní obrnou lícního nervu. Nemůže už ani vstát, jak moc ji bolí svaly a kosti. Její stav se za poslední týdny zhoršil natolik, že vážně uvažuje o odjezdu na takzvanou kliniku smrti ve Švýcarsku, kde by mohla podstoupit asistovanou sebevraždu. Ta se liší od eutanázie tím, že pacientovi při ní smrtící látku připraví druhá osoba, nemocný se však usmrcuje sám.

„Je to s ní pořád horší. Kvůli zvracení už nebere ani léky, je vyčerpaná, slabá a chce zemřít. Říká, že je toho na ni už příliš a chce odjet do Švýcarska. Všechna naděje ji opustila. Mám pocit, že už nemá moc času,“ říká zdrcená matka Theresa.

Ta také zveřejnila video své dcery v agónii. Rodina doufá, že si jejího osudu všimne více lidí a finančním příspěvkem ji podpoří na GoFundMe. Peníze by jí pomohly dostat se na floridskou kliniku Sponaugle Wellness Institute, v níž rodinní členové vidí poslední záchranu. V to ostatně doufala i Kirsty ve svém příspěvku na Instagramu předtím, než se její stav dramaticky zhoršil.

„Neskutečně trpím, každý den jsem v chronické bolesti. Pořád je mi špatně, za rok jsem ztratila deset kilo. Jsem unavená a nevím, jak déle to moje tělo ještě dokáže snášet. Nevím, co mám dělat, zkusila jsem toho už tolik, tak doufám, že se mi ještě podaří vyzkoušet tohle. Moje rodina a všichni ostatní už také nejsou schopni kvůli té hrozné nemoci, o které nic nevíme, normálně žít.“

Další články

Zavří­t reklamu