válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena našla v moři láhev se vzkazem. Obsahovala popel mrtvého muže

Žena našla v moři láhev se vzkazem. Obsahovala popel mrtvého muže
Zdroj: boredpanda.com

Nečekaný nález učinila seržantka z floridského okresu Walton County Paula Pendleton. V moři našla láhev, která kromě vzkazu obsahovala kremační popel muže.

Simona Knotkova 15. září 2019

„Ahoj, tato láhev obsahuje popel mého syna Briana, který náhle a nečekaně zemřel 9. března 2019. Nejvíce ze všeho si přál být volný, proto ho pouštím na jeho poslední dobrodružství. Láhev byla vypuštěna z Destinu ve Floridě. Pokud ji najdete, zavolejte mi prosím nebo napište a dejte mi vědět. Posílám vám čtyři dolary na pokrytí hovoru. Klidně přidejte do láhve svůj vlastní list a poté ji laskavě vraťte do moře. Mému synovi bylo 39, když zemřel, a byl hluboce milován. Prosím, dopřejte mu tu cestu. Bůh vám žehnej,“ stálo v listě schovaném v láhvi, kterou policistka objevila na mořském břehu.

Doplněn byl o kratší vzkaz mužovy dcery: „Ahoj, moje jméno je Peyton. Jsem Brianova dcera. Když můj táta zemřel, bylo mi čtrnáct. Naši rodinu to hluboce zasáhlo a zatím se s tím nedokážeme úplně vypořádat. Jak ale říkala moje babička, miloval být svobodný. Proto tohle děláme.“

Pendleton objev velmi dojal, protože sama před rokem přišla o manžela. „Seděla jsem ve svém služebním voze a plakala jako malé dítě,“ vypověděla později.

Spojila se s matkou muže Darlene Mullins, od níž se dozvěděla další informace. Brian Mullins pocházel z texaského města Garland a živil se jako řidič odtahového vozu. Ve svém volném čase byl nadšeným rybářem, který chtěl procestovat svět a zarybařit si na otevřeném moři. Kvůli brzké smrti na začátku letošního roku se toho už bohužel nikdy nedočká. Rodina ho proto poslala alespoň na symbolickou poslední cestu napříč oceánem v podobě popelu v láhvi.

Láhev předala rodina pozůstalého svým příbuzným na Floridě, kteří ji měli poslal dál po mořském proudu. Také Paula Pendleton se svého úkolu zhostila zodpovědně a na lodi se nechala vyvézt dál do Mexického zálivu, kde vzkaz v láhvi vrátila do vody.

Další cesta Briana Mullinse je ve hvězdách, ale pokud se znovu vyplaví na břeh, snad to bude opět do těch správných rukou.

Další články

Zavří­t reklamu