válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena napsala negativní recenzi na svého doktora. Ten po ní teď chce milion dolarů za pomluvu

Žena napsala negativní recenzi na svého doktora. Ten po ní teď chce milion dolarů za pomluvu
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Píšete rádi recenze na doktory? Tak si dejte pozor, abyste nedopadli jako žena z New Yorku. Za negativní hodnocení gynekologa jí nyní hrozí obří pokuta.

Simona Knotkova 14. ledna 2019

Šestatřicetiletá Michelle Levine navštívila gynekologa Joona Songa ze střediska New York Robotic Gynecology & Women’s Health v červenci 2017. Dle jejích slov se jednalo pouze o banální pravidelnou prohlídku. O týden později jí ale z pojišťovny přišel účet za 1300 dolarů. 427 dolarů, cca 9478 korun, měla poté doplatit ze svých úspor. Výši částky údajně ovlivnila skutečnost, že Levine byla u doktora poprvé a navíc podstoupila ultrazvuk. Žena následně zavolala do ordinace lékaře a zeptala se, proč jí vůbec dělal vyšetření, které nežádala. Tamní personál ji však údajně agresivně odbyl a navíc tvrdil, že Levine přišla k doktorovi s bolestí pánve a ne na běžnou preventivní prohlídku.

Rozčarovaná pacientka se už nemohla nijak dál bránit. Rozhodla se tedy, že se se svým zážitkem aspoň podělí s ostatními na stránkách Yelp, ZocDoc a Health Grades.

„Mizerné a nepoctivé praktiky. Doktora podezřívám, že spoustě lidem dělá zbytečné procedury a pak si od pojišťoven bere závratné částky. Přitom nejde poznat žádný rozdíl. Po své jediné prohlídce jsem skončila vystresovaná a teď ještě po mně chce, abych vysolila dalších 500 dolarů za služby, které jsem ani nepotřebovala?“ ptá se ve své recenzi.

Reakce druhé strany na sebe nenechala dlouho čekat. Už o dva týdny později ženě přistál ve schránce email, ve kterém od ní právník Songa požadoval milion dolarů za šíření pomluv a kyberšikanu. Levine nyní nezbývá nic jiného než se s gynekologem za nemalé peníze soudit.

„Je to jako noční můra. Napsala jsem jenom recenzi. Žijeme v zemi, kde vás každý může zažalovat za cokoliv a musíte si pak ještě zaplatit veškeré výlohy za svou obhajobu. Jiné řešení neexistuje,“ říká.

Soudní řízení jí dosud přišlo na 20 tisíc dolarů (cca 443 tisíc korun). Aby byla poplatky schopna splácet, založila si stránku na GoFundMe. Podle svých slov ale nebojuje pouze za sebe, ale také za právo všech využívat první dodatek Ústavy, který občanům zajišťuje svobodu projevu.

S jejím stanoviskem ovšem nesouhlasí Songova právnička Areva Martin. „První dodatek Ústavy vám nedává právo o druhém šířit pomluvy. Jen protože se můžete svobodně vyjadřovat, neznamená to, že tak můžete činit bez určitých limitů,“ sdělila médiím.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu