válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena nafotila oblečení, aby ukázala, jaké nereálné normy má dnešní módní průmysl

Žena nafotila oblečení, aby ukázala, jaké nereálné normy má dnešní módní průmysl
Zdroj: aplus.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Oblečení prezentované v magazínech či na přehlídkových molech je ve velikostech, do kterých by se většina běžných žen nikdy nevlezla. Poukázat na tuto absurditu chtěla stránka You Do You.

Simona Knotkova 30. března 2017

You Do You je projekt, který bojuje proti předsudkům v módním průmyslu. Jedním ze svých posledních počinů, sérií fotek What Is Sample Size? (Jaká je velikost vzorku?), upozorňuje na propastný rozdíl v číslování mezi prezentovanou módou a skutečnou velikostí většiny dnešních žen.

Zatímco modelky nám v magazínech či přehlídkách představují kousky o velikosti XS a níže, nejčastější mírou běžných žen je velikost L. Konkrétně kupříkladu v Americe má velikost L a výše 67 procent žen.

You Do You chtěli svým focením ukázat, že oblečení může být krásné na jakémkoliv těle. Také doufají, že jejich projekt upozorní módní průmysl na problém, a tak snad konečně přispěje i jeho řešení.

„Není to namířeno proti žádnému konkrétnímu návrháři, je to vzkaz průmyslu jako celku. Módní svět musí počítat s různorodými velikostmi!“ komentuje focení redaktorka webu Liz Black, která se zhostila role modelky.

Výsledné fotografie si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu