válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena musela dokázat, že je živá, úřady ji prohlásily za mrtvou

Žena musela dokázat, že je živá, úřady ji prohlásily za mrtvou
Zdroj: odditycentral.com

Barbara Murphyová z městečka Roy v Utahu měla opravdu zvláštní problém. Úřady ji prohlásily za mrtvou, přestože byla prokazatelně naživu. Čekaly ji dva týdny komplikací.

Tomáš Chalupa 2. září 2016

Spor není tak banální, jak se může na první pohled zdát. Murphyová měla být podle úřadů mrtvá od roku 2014. Od té doby jí nikdo neplatil sociální a zdravotní pojištění. Přišla na to, až když jí v restauraci odmítli přijmout kreditní kartu. Když její dcera volala do banky, kde je problém, bylo jí řečeno, že karta byla zmrazena, protože její držitel je mrtev.

Murphyová se následně rozhodla dostavit přímo na pobočku banky, aby vedení přesvědčila, že mrtvá není. Ovšem ani sjednání schůzky nebylo jednoduché. Nemohla být zařazena do systému čekatelů na schůzku, protože její identifikační číslo už neexistovalo. Nakonec se jí podařilo s manažerem banky promluvit a sepsat papír, ve kterém čestně prohlašuje, že není mrtvá. Banka slíbila, že jí kartu co nejdříve obnoví.

Úřad nakonec uznal, že udělal chybu, nicméně několik týdnů se Murphyová ocitla bez prostředků a také měla komplikace u doktorů. Někteří se totiž podivovali nad tím, že k nim jde někdo, kdo má být mrtev, takže nastaly dohady kolem plateb a pojištění. Zkrátka nic příjemného, a to jen díky tomu, že někde někdo v centrálním registru udělal chybu a označil ženu za mrtvou.

Další články

Zavří­t reklamu