Velká část žen touží po větších ňadrech. Ne všechny ale domýšlí důsledky takového zákroku.

Velká část žen touží po větších ňadrech. Ne všechny ale domýšlí důsledky takového zákroku. | zdroj: metro.co.uk


Žena měla deprese ze svých silikonů. Sama si je nožem vyřízla

TÉMATA: plastická chirurgie | prsa | ženy | velká británie

user-avatar

Simona Knotková

27. 04. 2018 | 08:00

Devětačtyřicetiletá Tonia Rossington z britského Skegnessu si před čtrnácti lety pořídila umělá prsa. Později z nich začala mít deprese, které ji dovedly až k nebezpečnému domácímu zákroku.

Vytahaná a povadlá prsa po třech dětech donutila Britku navštívit sál plastického chirurga. Nákladnou operaci přesahující částku 69 tisíc korun jí tehdy zaplatil manžel. Nová prsa velikosti F ji ale příliš dlouho nečinila šťastnou. Po čtrnácti letech je začala nesnášet a trpěla kvůli nim depresemi a úzkostmi. Další zákrok na soukromé klinice by ji však přišel ještě dráž. Zdroje státního zdravotnictví také nechtěla využívat. Lékaři by k takovému zákroku navíc přistoupili jen v případě, že by její implantáty byly prasklé nebo by jí působily bolest. Rossington se proto odhodlala k netradičnímu a krajně nebezpečnému zákroku – silikony si odstraní sama.

"Snažila jsem se si to rozmluvit. Pořád jsem si říkala: 'Nebuď blázen. Tohle nemůžeš myslet vážně.' Jednoho odpoledne jsem se k tomu ale odhodlala. Sedla jsem si před zrcadlo, chvíli jsem se pozorovala a pak jsem se rozhodla, že zkusím jenom trochu říznout. Na místo původní jizvy jsem si dala sáček s ledem. Když jsem už nic necítila, přejela jsem nožem po jizvě. Vůbec to nebolelo," popisuje žena riskantní operaci.

Nůž, který žena k řezání použila

Během zákroku si dávala záležet, aby neřízla příliš hluboko a nepřerušila některou z žil či tepen. Návodem jí přitom byl pouhý tutoriál na YouTube.

"Když jsem si jeden z implantátů vytáhla, místo jsem si chtěla ovázat gázou. Najednou jsem si ale všimla, že jsem ho během zákroku nařízla. Začala jsem panikařit. Všude byl silikon."

Celou operaci se jí nakonec podařilo zdárně dovézt do konce. Což rozhodně neznamená, že by i ostatní ženy měly následovat jejího příkladu. Lékaři naopak důsledně varují od podobných domácích zákroků. Žena měla podle nich velké štěstí, že nedošlo ke komplikaci v podobě infekce nebo silného krvácení. Bolest podle nich necítila jenom proto, že měla od poslední operace na plastické chirurgii poničené nervy na hrudi.

Po zákroku

"Nechtěla jsem stát národní zdravotnictví moc peněz. Na stranu druhou jsem se jich ale potřebovala zbavit. Teď jsou pryč a já jsem konečně šťastná. Pokud mám být upřímná, moje prsa teď nevypadají dobře a mám na nich spoustu vytažené kůže. Už nikdy bych si ale umělá prsa nenechala udělat. Byla to ta nejhorší chyba v mém životě," uzavírá Rossington.

user-avatar

Simona Knotková

27. 04. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu