válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena má vousy, ale neholí si je. Jsem ženská a sexy, říká

Žena má vousy, ale neholí si je. Jsem ženská a sexy, říká
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 15 fotek+ 16 fotek

Devětatřicetileté Rose Geilové z amerického Oregonu začaly v pubertě růst vousy. Zděšená dívka si je ihned začala pravidelně holit a více jak dvacet let je před ostatními schovávala. Před osmi měsíci se ale rozhodla ukázat svou pravou tvář.

Simona Knotkova 10. června 2016

Více jak dvě desetiletí se žena musela každý den holit, aby nikdo nic nezpozoroval. V době dospívání to pro ni znamenalo brzy vstát a zavčas po sobě zahladit všechny stopy. Kromě vousů ji také trápil nadměrný růst chloupků i na dalších částech těla včetně hrudi. Přespávat u druhých proto nepřicházelo vůbec v úvahu. Ve škole si připadala jako outsider. Dlouho jí také dělalo problém navazovat vztahy s muži.

O svém trápení si nemohla pořádně ani promluvit s rodiči. „Myslím, že když to zjistili, nevěděli pořádně, jak mě mají podpořit. Máma se o tom se mnou bavila jen krátce a řekla mi, ať se přestanu holit, což bylo samozřejmě nemožné. Vzala mě i k doktorovi, který mi předepsal hormonální antikoncepci a další pilulky, ale moc to nepomáhalo,“ vzpomíná Rose.

Je názoru, že za nadměrným ochlupením stojí genetika a syndrom polycystických ovarií, na který trpí. Všechny boje proti vousům ale už vzdala a před osmi měsíci se přestala holit. A konečně se cítí šťastná.

„Díky vousům se cítím žensky a sexy. Ženskost není ani tak v mém vzhledu jako v tom, co cítím uvnitř. Konečně jsem přijala své pravé já a jsem sama sebou.“

A pozitivně na ni reaguje i okolí. Pod jménem lunchboxscoresagain ji na Instagramu můžete sledovat také vy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu